Jarní prázdniny

175× přečteno

Protože už nám doma druhým rokem bydlí školák, tak bohužel musíme i plánování dovolených trochu přizpůsobit školnímu rozvrhu. Drželi jsme tedy basu a vyrazili společně s celým okresem Olomouc na hory. Tentokrát nebylo v plánu moc času na běžky, tak jsme zkusili vyměnit Jizerky za bližší Ramzovou.

Přestože toto populární horské sedlo na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor navštěvujeme poměrně často, tak v zimě jsme tu ještě nikdy netrávili více dní. Jako základnu jsme vybrali jeden z apartmánů ve velkém komplexu pod Klínem. Před domem je louka na sáňkování, na jedné straně pak sjezdovka známá z Piškot Kapu a na straně druhé začíná běžkařská cesta směrem na Paprsek. Ideální poloha.

Ramzová

Počasí během týdne bylo velmi proměnlivé. Stejně jako naše aktivity. Stihli jsme vytáhnout pekáč (moravsky boby), sáňky, sjezdovky i běžky. Zatímco pro Jirku se jednalo o premiérový downhill na sněhu, Marek si pro změnu poprvé vyzkoušel běžky (s pozitivním výsledkem). Sjezdovku jsme vyzkoušeli jak pod Šerákem, tak jedno dopoledne i pod Klínem, kde jsme jezdili zcela sami.

Ramzová

V půlce týdne nás opustili Janča s Jirkou, kteří museli do práce, respektive k babičce. Obratem za náma dorazil strejček Boban, který druhý den vedl lekci běžeckého lyžování pro mládež. Jen co jsme mu pak večer zamávali na nádraží, tak přijeli místní Koláčci. Sociálně jsme tedy nestrádali.

Mohlo by se ti taky líbit