Víkend u Veverek

131× přečteno

Jarním otvírákem rodinné sezóny se, stejně jako loni, stal víkendový Veverkopobyt, který jsme podnikli v úctyhodném počtu 17 dospělých a 13 dětí. V penzionu zbyly ještě dva pokoje, případný prostor do budoucna by tedy ještě byl.

Během pátečního odpoledne trochu pršelo či sněžilo, takže jsme účast zahájili v útrobách penzionu vybaveného dětským koutkem i samoobslužným výčepem. Děti se rozprostřely po chatě a nám tak nezbylo nic jiného na práci, než načnout hydrogenované švestky. Start jsme měli pěkný, půlka lahve zmizela dřív než stihli dojet všichni účastníci.

foto

Odpolední zábava v dětském a pánském koutku, foto Ivoš.

Rozechvělá druhá čakra

Za slunečného sobotního počasí jsme vypustili mládež na vzduch a po krátké rozcvičce vyrazili výletit. První skupina popojela do lázeňského areálu v Jeseníku a protože bychom se tam všichni nevešli, tak druhá skupina, do které patřila i naše rodinná jednotka, vyrazila na průzkum okolo Horní Lipové.

Šerák

Naším úkolem bylo najít kešku u kapličky na Dívčí skále a prozkoumat místní tajemné místo, kde prý silně proudí ženská energie působící na druhou a třetí čakru. Více si o tom můžete přečíst zde.

Silný nedostatek energie měl naopak Mára, který se kromě jednoho termixu o šesté ráno zapomněl nasnídat a tak to asi po kilometru otočili s Jančou zpátky na chatu. Já jsem se cítil zodpovědný za zbytek skupiny, která by bez mého orientačního smyslu určitě zabloudila (a z místních lesů se již nevrátila) a pokračoval dále.

Kapličku jsme úspěšně nalezli, kešku pod sněhem nikoliv a o množství proudící ženské energie bychom mohli dlouze diskutovat, polemizovat i analyzovat. Tak jsme raději vystoupali na turistickou trasu a obkroužili Horní Lipovou od severu. Cestou byly pěkné výhledy na Obří skály i Šerák a chvilku po poledni jsme přistáli zpátky na chatě.

foto

Odpoledne mizel sníh před očima, takže program osciloval kdesi mezi zimními a vodními sporty. Děti se každopádně úspěšně unavily, dojel i pan pizzař a večer pak opět pan slivovicař.

Lesní barman

V neděli jsme popojeli na konec Lipové a vyšlápli si k Lesnímu baru. Potomci už jsou poměrně mobilní, takže se oproti minulosti nejednalo o celodenní výlet, ale pouze procházku před oběděm. V baru jsme dali trubičky a šťastní držitelé podsedáků si to pak dolů k autu sjeli po zadku.

Lesní bar

Lesní bar

Více fotek: Ivoš, Kuba

Mohlo by se ti taky líbit