Paprsek

1091× přečteno

Chudáka Máru nenecháme ani o víkendu na pokoji, takže si tuto neděli zapsal už druhý návštěvní zářez na Paprsku. Z minulé návštěvy si teda odnesl kromě zářezu také pivní tácek a i tentokrát to byly jeho oblíbené hračky během oběda. Já jsem si díky šátku opět vyzkoušel jak se cítí těhotné ženy, když mají na břiše přídavné panděro.

Pro zpestření jsme tentokrát zvolili cestu z Velkého Vrbna k Císařské boudě, pak po trase loňského horského z Piškot Kapu přes Travnou horu na hranici a odtamtud už tradičně na chatu.

Výhled do údolí

Aby byla pestrá cesta ještě pestřejší, tak jsme měli štěstí a z velmi malé vzdálenosti mohli pozorovat jednoho z obyvatel zdejší fauny - nádherný velký kus jedince druhu Sus scrofa. Ten elegantním pohybem seběhl pár metrů před nás na cestu, ochotně zapózoval a poté ladným skokem zmizel v houštině na druhé straně cesty.

Na chatě bylo trochu překvapivě celkem málo lidí, což bylo pro nás pozitivní, protože i ve dvou a půl lidech dokážeme zaplnit bez problémů celý stůl. Namísto borůvkových knedlů jsme pro jednou dali přednost guláši (rozhodně highlight dne), došlo i na pohár (rakvičky už nevedou), jen do zelené jsem raději nešel.

na borůvkách, na hranici a na chatě

Dolů jsme to vzali po zelené (tak přeci jen nakonec byla!) směrem na Větrov a pod tímto fotogenickým kopcem jsme to vzali obloukem zpět do Vrbna. Mára cestu dolů komplet prospal, v autě si dal sváču a frčeli jsme domů.

Pod Větrovem

Mohlo by se ti taky líbit