Podzimní knedle na Paprsku

1258× přečteno

Nýbrž a jelikož byla naše víkendová lednice vymetená jak hlava rudého voliče, tak nezbylo nic jiného, než vyrazit na oběd někam na kopec. Dali jsme echo olomoucké sekci a v neděli brzo ráno jsme v počtu pěti kusů vyrazili za letošním čtvrtým zářezem na horské chatě Paprsek. Po delší době jsme měli v plánu dát si jejich borůvkové knedle, což byl náš hlavní a jediný plán dne.

sedlo Krupná nad Kunčicemi

Sedlo Krupná nad Kunčicemi.

Jako výstupovou variantu jsme premiérově použili orientačně náročný výstup jihozápadní stěnou Kunčické hory po dost zpuchřelé žluté značce. Pokud netušíte, jak může vypadat zpuchřelá značka, tak máte tip na výlet. První problematický úsek nastal u mostku kousek za Starým Městem, naštěstí jsme jej vyřešili neznačkově, ale suchou nohou, díky čemuž jsme setřásli jediné pronásledovatele. Následoval výstup mokrou loukou, který otestoval také zpuchřelost, tentokrát ale našich membrán v obuvi. U Kunčické hory jsme po náročném výstupu dali sváču, vzpomněli si na Libušku a přestoupili na červenou značku vedoucí již na Paprsek. Singlový úsek k Medvědí boudě byl super jako vždycky.

Na Paprsku to tentokrát bylo jednoznačně 4:1 pro knedle proti guláši z místního hovězího. Následovala obligátní zelená s mlíčkem, kafe a rakvička, poté ještě jeden Šerák a vyrazili jsme směrem ku vlaku. Novinkou pro nás byla zelená od Císařské boudy do Ostružné, na Ostružníku jsme ještě odlovili kešu a Petryk i nějaké houby.

Ve vlaku nebyl zatím zařazen saunavůz (ještě asi není ta pravá zima), ale vzhledem k velkému load factoru jsme museli využít k sezení prostor pro kola.

Cestou od Císařské boudy, Obří skály a cesta vlakem

Cestou od Císařské boudy, Obří skály a cesta vlakem zpět.

Mohlo by se ti taky líbit