Broumovsko

236× přečteno

S dovolenou jsme to tak trochu vychladili, až nám nakonec zbyl jen poslední týden na přelomu srpna a září. Všichni letos jeli do skal, tak jsme obhlídli kde kdo byl a vyrazili na Petrykovo doporučení do Bělského dvora. S mladým Sokolem jsme byli poprvé na víc dní v klasickém penzionu, takže taková menší premiéra. V reálu to spíš bylo, jak kdybychom bydleli týden u známých. Moc příjemné, rozhodně doporučujeme.

Potštejn a Dobrošov

Cestou na severozápad jsme se zastavili na oběd v Potštejně, koupili v místním pivovaru pivka a zahráli si na zámku kuželky. Druhou zástávkou byla pevnost Dobrošov nad Náchodem.

Odpoledne jsme  konečně dorazili do cíle - zapadlé vesničky Bělý kousek od hranic s Polskem a kousek od skal.

Odpoledne jsme konečně dorazili do cíle - zapadlé vesničky Bělý kousek od hranic s Polskem a kousek od skal. V penzionu Bělský dvůr jsme kromě první noci byli celý týden sami. Pohoda, klídek, Primátor.

Polické stěny

Další den jsme vyrazili do Polických stěn. Trochu nás to zmohlo, tak se odpoledne relaxovalo na písku.

Výhled z Koruny

Výhled na Hejšovinu z vrcholku Koruna.

Muzeum Merkuru

V pondělí se dopoledne trochu zatáhlo, tak se vyrazilo do muzea. V Polici nad Metují jsou dvě muzea perfektní pro děti - Muzeum Merkuru a Muzeum papírových modelů. Merkur mírně vede, tam jsme u stolu s kupou dílů k montování strávili minimálně hodinu. Jednoznačný Márův highlight z celého Broumovska. Na posledním fotu je Jančin malotraktor vlastní výroby.

nad Machovem

V úterý jsme popojeli 4km přes kopec do Machova a vyrazili na Bledne Skály do Polska.

Bledné Skály

Bledné Skály jsou taktéž super pro děti, rozhodně doporučujeme návštěvu. Většina trasy vede po rovině po lávkách, takže v úzkých skalních průchodech budou mít problém spíše dospělí. V sezóně tam je tradiční polský mačkalov, poslední srpnový den to bylo v pohodě. Na parkovišti mají výbornou zmrzku. Cestou zpátku jsme to vzali přes Pstrążnou, kde si můžete ulovit pstruha a rovnou ho zbaštit.

Adršpach

O něco rušněji bylo ve středu v Adršpachu, ale jakmile zmizíte z hlavního okruhu, tak to je v pohodě. Dorazili za náma babička s dědou, sraz na nádraží v Janovicích u Trutnova jsme díky uzavírce stihli za pět minut odjezd vlaku. Prošli jsme to z Ádru přes Teplické skály zpět do Janovic, všechny fotky jsou z Teplických skal.

Hvězda

Ve čtvrtek jsme pro změnu prokrosili okolí Hvězdy, kde to taky nebylo špatný. Jen škoda, že turistická chata byla zavřená.

Vyhlídka na Kovářovu rokli

Vyhlídka na Kovářovu rokli.

Ostaš

Poslední den jsme už jen prolezli labyrintem na Ostaši a frčeli zpět do rovin. Od skal si dáme na chvíli pauzu.


Mohlo by se ti taky líbit