Výlet do Háje

112× přečteno

Iniciátorem dnešní výpravy na vrchol Háj byla Libuš, ke které jsme se rádi přidali a unikli tak na jeden den z tradiční zimní hanácké deky. Dle popisu se mělo jednat o vlakogastrosněhovýlet, což jsme zdárně splnili a přidali k tomu ještě výlez na rozhlednu.

Bludovská stráň

Na prvním fotu učím Marka jak vypadá dub. Na druhém fotu mává Marek vesele klackem, který mu nejmenovaný pes o pár vteřin později rozkousal. Na třetím fotu pak už vesele máchá nové větve v kalužích, aby mohl o pět minut později hodit tygra do bahna.

Začali jsme v Bludově opuštěním vlakové soupravy, přes přírodní lokalitu Bludovská stráň jsme bez bloudění prošli okolo bludného balvanu bludovitu až do Bludovečku na oběd. Restaurace sice asi přitahuje trochu jinou klientelu než zablácené turisty, nicméně jídlo i pivo jsme dostali, takže vše v pořádku. Pan Mára hodil před příchodem do restaurace tygra do bahna, takže jsme mu bundu sundali raději před vchodem, otočili ji na ruby a chytře s ní zakrývali zablácené kalhoty než dosedl na židli a skryl nohy pod ubrus.

Háj

Po jídle už stačilo jen vystoupat pár kilometrů na rozhlednu, rozhlédnout se do kraje a pak jsme téměř doslova sklouzli po sněhu a blátě až do Šumperka na vlak. Ve vlaku se pak tropila nějaká ta neplecha.

Neplecha v Os 3737

Mohlo by se ti taky líbit