Na severu...

1097× přečteno

Po loňském jarním seriálu z jihu je tu nový občasník z Helsinek, který našince těžce zkoušeného letošním drsným jarním počasím jistě zahřeje. Až do konce dubna se tu budou průběžně objevovat články a fotky ze zasněžené přírody, města pokrytého ledovatými chodníky a zamrzlého moře. Každého tak jistě potěší, že se někdo má hůř.

Update 8.4.: doplněno pár fotek z běhání

Abych nebyl tak optimistický, tak musím hned na úvod sdělit, že tu bohužel panuje velice nehezké počasí - zatím je stále slunečno, přes den kolem 5-7°C a nový sníh tu nepamatují už hodně dlouho. Ale nebojte, má se to během pár dní trochu vylepšit a možná spadne i nějaká ta vločka.

Přístav a tržiště

Přístav a tržiště.

Fotky v první fotogalerii jsou z páteční podvečerní procházky (ano, den je tu už delší než u nás) z okolí našeho dočasného bydliště na poloostrovu (resp. ostrovu) Katajanokka, který je kousek od centra města a co by půllitrem dohodil od jižního přístavu.

Další fotky jsou z dnešního výletu na pevnost Suomenlinna, který je pár minut jízdy trajektem z centra Helsinek. Pevnost se rozkládá na několika ostrovech a především v létě to tam asi žije. V tuto dobu je většina muzeí i restošek zavřená, ale přesto se díky dnešnímu krásnému počasí jednalo o příjemnou procházku. Odpoledne jsme se prošli k Olympijskému stadionu a vystoupali na jeho věž, odkud je krásný výhled na celé Helsinky. U stadionu je také olympijské muzeum, bohužel odpoledne už zavřené, takže někdy příště.

Pevnost Suomenlinna

Pevnost Suomenlinna.

Mohlo by se ti taky líbit