Karolinka podruhé

967× přečteno

Tak po týdnu je tu opožděný report z víkendové akce v Karolince. Jako vždy jsme po menším laborování s termínem vychytali naprosto ideální počasí, chata taktéž neprošla během půl roku žádnou destrukcí, takže příjemně strávenému gastroturistickému víkendu nic nebránilo. V počtu mírně vyšším než je kapacita chaty jsem se sešli v pátek večer. Hned na úvod jsem v odvetě za podzimní zápasy porazil Janču ve fotbálku, takže byla celá šťastná, že už se mnou nemusí hrát. Padlo trochu slivovičky, domácích klobásek i fotbálkových zápasů v různé kombinaci dvojic.

Sobota

V sobotu popjela naše tříčlenná vrcholová skupina autobusem do Podťatého odkud jsme vyrazili dobýt hřeben Javorníků. Překvapivě se muselo do kopce, ale i to jsme nějak zvládli. Kousek pod vrcholem nasadily dvě třetiny naší skupiny sněžnice a trochu jsme té jedné třetině šlápli stopu. Hřebenovka byla krásně upravená rolbou a plná běžkařů, takže jsme se raději drželi trochu bokem. Na Stratenci jsme si po létě a podzimu vyzkoušeli i zimu a především jsme se tam díky dokonalému timingu setkali s další průzkumnou běžkařskou skupinou. Následně proběhl poměrně rychlý rozpad na tři skupiny, kdy běžkaři pokračovali dál po hřebeni, pěšák pokračoval po hřebeni opačným směrem a my s Jančou pak ve směru téměř kolmém na hřeben.

Chumelenice na Selském Příschlopu

Chumelenice na Selském Příschlopu.

Sestup byl stejnou cestou jako podzimní sjezdík, ale tentokrát jsme už našli správnou cestu do Karolinky a po loukách jsme se úspěšně dostali až ke sjezdovkám a přehradě. U chaty jsme opět dokázali skvělý cit pro načasování a příšli těsně za poslední z našich průzkumných skupin, a to té nejpočetnější, která operovala v údolí v okolí chaty a vystavěla sněhový pomník.

Na Stratenci

Skupina č.1 a 2 na Stratenci (foto Libuška).

Večer jsme ještě o dva kusy přifoukli kapacitu chaty, otestovali Petrykův nádherný a dokonalý třicetiletý gril, desetiletou jihoafrickou brandy a zhruba roční zubrovku.

Neděle

Poslední den opět proběhlo rozdělení do většího počtu skupin (jízda na ledu, chůze, chůze do kopce, úklid chaty), jejichž sraz byl naplánován v hospodě na Čartáku. To se opět podařilo téměř chirurgicky přesně a je to taková pěkná tečka za tím naším víkendem.

Karolinka z kopce nad chatou

Karolinka z kopce nad chatou.

Mohlo by se ti taky líbit