Jeseníky 22

133× přečteno

Posledních pár let se snažíme o prázdninách vždy o nějaký kratší přechod Jeseníků. Letos byl na červencové svátky v plánu hřeben od Skřítku na Praděd, ale počasí nám do toho hodilo vidle. Proto byl náš startovací bod nakonec Vidly, respektive sedlo Videlský kříž.

Upravený plán na první den byl vystoupat přes Malého Děda na Švýcárnu a dojít na Kurzovní, kde jsme měli zabookovaný retro pokoj. Auto jsme nechali na Hvězdě, odkud jede autobus do sedla Vidly. Taky ho pak tady snadno najdeme i druhý den po sestupu údolím Bílé Opavy.

Přesně pět minut před výstupem z autobusu začalo pršet, pak na půl hodiny přestalo abychom mohli nahodit bundy a poté už nepřestalo až do večera. Naštěstí to nebyla dlouhá trasa, přestože jsme si od pana Marka vyslechli několik připomínek k její délce.

Jeseníky

Jeseníky

Na Kurzovní jsme v promoklém stavu došli krátce po poledni, ale mohli jsme se naštěstí jít rovnou zrekonstruovat na pokoj. V hotelu byla obří herna s ping-pongem, takže jsme deštivé odpoledne strávili tam.

Hotel Kurzovní je podobný případ jako Hotel Červenohorské sedlo, jen nemá bazén. V obou hotelech je to pěkný retro zážitek, v obou také dobře vaří, takže doporučuju návštěvu i když jen jdete kolem. Oba hotely nabízejí za příplatek rekonstruovaný pokoj, ale na jednu noc to nedává moc smysl a děti kvalitu pokoje stejně neřeší. Naopak je zaujal moc pěkný retro balkón s výhledem na Petrovy kameny.

Při pohledu z postele nás druhý den uvítal krásně modrou oblohou. Za půl hodiny z toho byla mlha jak od Rákosníčka a u snídaně jsme už sledovali, jak venku zase prší.

Podobně, jako o den dřív, jsme na úvod výletu dostali půlhodinku bez deště aby nás pak celý sestup údolím Bílé Opavy doprovázel lijavec.

Jeseníky

Jeseníky

Dole už naštěstí definitivně pršet přestalo, objevilo se slunce a první skupinky turistů v tílkách a pantoflích mířících vzhůru.

V Karlově Studánce jsme doplnili palivo u stánku poblíž vodopádu (doporučuju návštěvu) a už to jen vyšli nahoru na Hvězdu k autu. Od Marka jsem za výlet dostal tři hvězdičky z pěti, což beru vzhledem k počasí jako dobrý výsledek.

Celkově se jednalo o pěkný test našeho vybavení před dovolenou ve Finsku. Nyní už tušíme komu nevydrží v dešti nepromokavá bunda (všem kromě Jirky), boty (pan M.) nebo kalhoty (Janča).

Tak za rok zas.

Mohlo by se ti taky líbit