Jaro

124× přečteno

Sníh už slezl z hřebene Jeseníků, tak to vysmejčíme i tady na blogu. Žádný velký akce - tak by se dalo ve zkratce shrnout uplynulých pár měsíců. Ona když je možnost se realizovat na zahradě, tak potřeba nějakých větší výletů není zas tak silná. Nicméně přeci jen nějaké novinky dorazily i na Hanou a týkají se téměř výhradně pana Jiřího.

Na zádech a pěšky

Mladší ze dvou juniorních členů naší domácnosti se přes zimu hezky rozchodil a díky se tomu se náš akční rádius významně prodloužil. Ve chvílích, kdy jsme chtěli prozkoumat i jiná zákoutí Hané než ta vzdálená do 400 metrů od našeho domu, tak bylo na čase oprášit krosnu na nošení potomků.

s krosnou

Článek na téma výběru dětské krosny jsem publikoval před sedmi lety a dodnes patří k nejvíce navštěvovaným.

Počátky nošení v krosně byly o mnoho decibelů hlasitější než když se v ní vyskytoval Marek, proto jsme zpočátku vybírali odlehlejší trasy. Po pár týdnech se tam nakonec i Jirkovi začalo více dařit. Kromě několika procházek do našeho lesa jsme zajeli i na jeden kratší výlet do Jeseníků.

Jeseníky

Kolmo

Nejen v krosně se snažíme v pravidelných intervalech větrat. S Markem jsme drandili s vozíkem za kolo, pro Jirku jsme zvolili o něco skladnější a ekonomičtější variantu - sedačku na kolo. Počet kol, na které by šlo připevnit klasickou sedačku dozadu se nám výrazně zmenšil, proto jsem hledal nějakou alternativu.

Chtěl jsem zkusit sedačku s umístěním dopředu a aby šla namontovat i na kolo s karbonovým rámem. Nakonec jsem po důkladném průzkumu zjistil, že daným parametrům vyhovuje přesně jediný produkt a to ještě s odřenýma ušima. Jirka pak dostal k narozkám hustou sedačku s neméně logopedicky hustým názvem Thule Yepp Nexxt Mini.

bajk

Umístění vepředu je neporovnatelné z hlediska celkové stability kola. Kromě samotné jízdy je díky tomu příjemnější i umístění potomka do sedačky. Druhým velkým plusem je samozřejmě výhled malého pasažéra, který nemusí sledovat pozadí řidiče. Můžeme si tak spolu sdělovat dojmy na míjenou stavební techniku nebo zvířectvo a zdravit lidi.

Umístění na celoodpruženém kole je pak benefit sám o sobě. Prozkoumáváme v lese libovolné cesty a ještě se u toho pohupujeme, což se Jirkovi líbí a komentuje to. Oproti sedačkám vzadu se nepočítá se spánkem - opěradlo sedačky je kratší než u těch zadních. Pro nás to není překážka, protože jezdíme jen na kratší výlety, ale raději to zmíním.

Mohlo by se ti taky líbit