Šela Marathon nanečisto (a zkráceně)

1132× přečteno

V neděli jsme konečně vytáhli z garáže zablácený kola a jeli je provětrat do Týna nad Bečvou. Projeli jsme si část první poloviny Author Šela Maratonu (dlouhé trasy), což je jeden z těch větších bajkových maratonů u nás (letos se navíc jede jako MČR). Od mé poslední účasti (2005, 2006, 2007) se trasa poměrně zásadně změnila, takže mě zajímalo, jak to tam nyní vypadá a zároveň jsem si chtěl projet oblíbené úseky bez toho, aniž by mě pořád někdo jel před kolem nebo za zadkem.

Na kole jsme byli letos podruhé, takže bylo nutné naplánovat trasu trochu rozumně. Vynechali jsme tedy úvodní motačku a na trasu maratonu se napojili na Helfštýně (už jen výjezd k hradu je pěkný sportovní výkon) a opustili v Rybářích. Celkem by to mělo být něco kolem 35km v poměrně kopcovatém terénu. Do toho připočtěme nedělní vichr z hor a máme tu pro nenavyklé nohy a zadnice připravený pěkný zážitek.

A jak tedy vypadá "nová" část Šely? Singl, singl a zase jen singl. Až mě překvapilo, že po dojetí jsem stále šťastně ženat a nejsem z toho single. O to více jsem rád, že jsme si trať projeli týden před závodem a ne společně s dalšími tisíci spěchajícími závodníky, protože možnosti předjíždění tam moc nejsou. Příjemné také bylo suché počasí, takže jsem nemusel přemýšlet, jak krotit pláště na mokrých kořenech či kamenech, kterých nebylo zrovna pomálu. Suma sumárum moc pěkné pojěždění, i když v závěru jsme byli z toho vedra a neustálého kličkováni mezi stromy trochu unavení.

mapa Šela Maraton 2012

Napojili jsme kousek za 90km a pak skrz 17km (přibližně) pokračovali až na 45km.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit