Mareček a vozék

1463× přečteno

V životě každého sportujícího mladého tatínka nastane situace, kdy zjistí, že skloubit sportovní aktivity a péči o potomka není úplně snadná věc. Respektive z hlediska tatínka je taková věc poměrně jednoduchá, snadno řešitelná a nevyžaduje moc kloubení, ale maminky na taková řešení většinou mívají jiný názor. Nakonec se tedy náš hmotný majetek rozrostl o vozék (jsme na Hané), který takovému kloubení trochu pomůže.

Vozék ve variantě jogging

Vozék ve variantě jogging, Mareček ležící spící uvnitř. Takovýto bílý okolo jsou místní širé lány sněženek a bledulí.

Přiznávám rovnou, že vozík jsme původně nechtěli a vůbec jsme o jeho koupi neuvažovali. Nechtěli jsme ho ještě v říjnu a v listopadu, koncem prosince začal hlodat červ pochybností a v lednu jsem poprvé zadal do vyhledávání "vozík za kolo". V únoru jsme měli vybraný typ a minulý týden už byl doma.

Vozík na mostě přes Moravu

Vozík na mostě přes Moravu, Mareček stále uvnitř.

Výběr vozíku je naštěstí výrazně jednodušší než výběr kočárku, neboť se v podstatě vybírá ze dvou značek. Záleží jen na tradičním rozhodovacím parametru kolik do toho chcete vrazit, případně mám dveře osmdesátky nebo budu jezdit na inlinech. Protože dveře máme devadesátky, na inlinech jezdit nebudem a vrazit jsme do toho nechtěli moc, tak jsme vybrali Croozra (doprodej verze z roku 2010) a k němu odpružení Dogy. Mára je uvnitř přikurtován do naší autosedačky, která je zase přikurtována gumicuky k vozíku.

Vozék za kolem

Vozék ve variantě za kolem, vzhledem k rychlosti soupravy je mírně snížena kvalita obrazu. Bílé lány sněženek i Mareček jsou opět na scéně.

Jako testovací polygon nám posloužil okruh v Pomoraví, kde se na většině trasy lze pohybovat bez otravování motorovými vozidly a ještě je možné sledovat kvetoucí sněženky a bledule a lidi co je trhaj.

Nejprve jsem ve středu vyrazil s ještě neodpruženým vozíkem ve variantě džoging (tedy běh). Pro jistotu jsem měl sebou i věci na převlečení, až mě to přestane bavit. Překvapivě mě to bavit nepřestalo a 13km uteklo v nepříliš pomalém tempu.

Dneska jsem dopoledne namontoval odpružení na vozék, na své kolo jsem přidělal jakýsi bazmek, celé jsem to propojil a mohli jsme vyrazit i s Jančou (ta měla vlastní kolo, nebyla ve vozíku). Testovací polygon jsme mírně prodloužili, dali jsme si cestou na zahrádce oběd a na závěr i zmrzlinu, prostě ideální pátek. Pocity z jízdy byly z počátku trochu zabržděné (hlavně rozjezdy), ale jak to člověk trochu rozšlapal, tak to frčelo vcelku bez problému.

A co na to pasažér Mára?

Mára ve vozíku

Většinu času byl teda klasicky tuhej jako v kočárku, foto je až po příjezdu.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit