Předjarní kotár

818× přečteno

Po zimní Hradubické lize se mi v sobotu téměř za humny objevila zimní Hanácká liga, takže došlo opět na test mapové formy. Tentokrát nebyl hromadný start (nebylo tedy nutné jít tak na krev jako před týdnem) a mapa byla pro některé kategorie vytištěna bez cest. Absence cest vzhledem k velikosti lesa a počtu cest v něm nijak nevadila, horší byla trochu nepřesná mapa (na zimní ligu ale bez problému).

Lom v Nové Vsi

Parkovalo se u lomu v Nové Vsi, co že je pěkné místo na koupání nebo jiné aktivity.

Závod se odehrával ve třech rozdílných typech lesa - úvod a závěr byly zajímavě rozrýhovány, za silnicí pak následoval ostružinový fekálek, kam bych v létě bez mačety nevlezl a za další silnicí (kontroly 7-11) byl celkem pěkný klasický smrkový les. Kromě větší chyby při dohledávce pětky (kontrolu jsem viděl, ale přišla mi moc brzo a porostově to tam vypadalo trochu jinak) jsem to šel celkem čistě, rychlostně bez problému (potěšil nejrychlejší mezičas na 7. kontrolu o 20 vteřin, plus několik vítězných kratších postupů).

H19

Mapa byla pro zpestření bez cest.

V malé konkurenci z toho nakonec bylo třetí místo, tak jsem si za trest dal po závodě ještě 9km výklus po okolních kopcích.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit