René, já a Rudolf...

918× přečteno

V rámci na rychlo organizované návštěvy Hradce jsem se doslova za pět minut dvanáct stihnul přihlásit na závod Zimní Hradubické ligy odehrávající se v zajímavých kulisách golfového hřiště pod Kunětickou horou. Systém závodu sliboval prověřit především běžeckou formu a to nejen formálně, ale i formou formálního a neformálního krosu.

Na úvod jsme měli posbírat svých pět švestek kontrol na cvičné golfové louce, poté následoval necelé dva kilometry dlouhý přeběh (formální kros), pak pár kontrol na okraji golfového hřiště (neformální kros) a pak už lesní vložka v nepříliš pěkném lese.

Začátek jsem celkem zvládnul bez problému (ale asi trochu pomaleji) a pak už jsem se na krosu jen pomalu prokousával startovním polem kupředu.

skorelauf na úvod

Skorelauf na úvod.

Kontroly na okraji golfového hřiště patřily k těm jednodušším a v podstatě se pokračovalo v krosu, jen se u toho občas razilo.

Okolo golfáče

Po krosu následovala část okolo golfáče.

Druhá polovina závodu proběhla v přilehlém lesíku. Lesík to byl trochu fekálnější než napovídá mapa, ale pokračovalo se v nastoleném tempu, tak to celkem odsejpalo. Před motýlkem jsem docvakl Vaska, který měl ale opačnou variantu motýla. V té své jsem překvapivě chvilku stíhal Edu, ale jeho záda mě nesměrovaly jen na první dvě kontroly a pak zmizel vpředu. Na konci motýla se nás seběhl asi čtyřčlenný vláček a v rychlém tempu si to hasil do cíle.

Závěrečná část na mapě Zástava

Závěrečná část na mapě Zástava.

Dvě kontroly před cílem jsem se zařadil hned za lokomotivu, na předposlední kontrolu jsem se odpoutal a díky přímějšímu postupu jsem zbytku vlaku trochu cuknul a udržel to až cíle. Ve výsledku z toho bylo 10. místo necelé čtyři minutky za vítězem. Výsledný průměr 4:37 na kilák jasně ilustruje o jaký "orienťák" šlo. Na závěr výsledky a pár fotek:

kontrola

Golfové hřiště je vybudováno na bývalé skládce popílku tepelné elektrárny Opatovice.

lampion

I když se to nezdá, tak popílek je ideálním podkladem a tráva je naseta přímo na něm.

centrum závodu

Centrum závodu.

Start mužské elity, někde se tam taky pohybuju.

Mohlo by se ti taky líbit