Cena Střední Moravy - rozborka

1466× přečteno

V týdnu jsem zjistil, že budu mít volný víkend a tak můj pohled zabrowseroval na web ORISu, zda se tam náhodou neskrývá nějaký orienťáček. Pan Klikař měl opět kliku a hned na nedalekém Helfštýně objevil třídenní Cenu Střední Moravy - sobotní klasika (2.etapa) byla přesně to pravé na protažení. V Olomoucké sekci nejsou aktuálně běžecké botky dostatečným lákadlem, takže následovala rychlá domluva s Bobanem a Svobodovic duo mohlo vyrazit vyloupit hanáckou cenu.

Na webu nebyly až do pátku dýlky tratí, takže jsem raději zvolil jistotu v podobě H21B, což se v sobotním vedru ukázalo tak akorát. Trať byla naštěstí postavena opravdu jako klasika (třináct kontrol na popisech působilo dost osaměle), takže jsme se dočkali pěkných tří dlouhých postupů, které si nyní projdeme. S Bobem jsme běželi v podstatě vyrovnaným tempem (většinou +- 5s), takže lze porovnat dlouhé postupy, které každý z nás řešil jinak.

Hned na jedničku se šlo na druhý konec mapy a při prvním pohledu mě napadlo jediné řešení s obíhačkou po cestě. Teprve v cíli mě došlo, že spodem by to asi bylo za méně vrstevnic. Mapově bez problému, ve stoupání se obě varianty spojily. Spodem šel Bob a byl pomalejší o 17 sekund.

postup na 1. kontrolu

Postup na 1. kontrolu - červeně Bob.

Po kratší smyčce přišel další dlouhý postup. Tady jsem dobrovolně volil o něco delší variantu po silnici ale zase jsem získal jedno občerstvení navíc. Na rozdíl od Bobana jsem šel čistěji dohledávku a rozdíl byl na 1,5km postupu 49 sekund.

postup na 5. kontrolu

Postup na 5. kontrolu - červeně Bob.

Třetí dlouhý postup následoval opět po menší smyčce a tentokrát jsem dostal naloženo já od Bobana (1 minutu a 8 sekund), přestože jsem si byl v cíli jistej, že to líp jít nešlo. Pěkně jsem to navalil na cestu a dupal podél pole. Mapově nebylo co řešit, stín tam byl, takže pohoda. Původně jsem chtěl jít až na kontrolu zleva, ale vidina občerstvovačky mě postup trochu zkorigovala. Bobovu variantu jsem v lese vůbec neviděl a nenapadla mě ani při čekání v cíli.

Postup na 9. kontrolu

Postup na 9. kontrolu - červeně Bob.

V málo početné výsledkové listině jsem nakonec uzmul první místo, minutu a půl před druhým Bobem, třetí byl s více než pětiminutovým odstupem Jirka Doucha z Náchoda. Na stejné trati bych od vítěze mladých rakváčů (H35) dostal minutu, naopak osmnáctiletým mladíkům (H18) jsme naložili víc než desetiminutový kotel. V áčkách stihnul vítěz Osin za stejný čas trať o dva kiláky delší.