Piškot Kap 20

1138× přečteno

Poslední Piškot Kap byl pro mě sice hodně nostalgický, ale rozhodně se nejednalo o závod v nějakém pohřebním duchu. Naopak to bylo vzhledem k počtu závodníků hodně veselé, sportovně velice kvalitní a večer hodně ... hmm ... taky kvalitní. 28 startujících, kupa děcek, početný personál na jejich hlídání a mnoho okolojedoucích si tento víkend určitě užili. Celkem jsme napočítali přes padesát návštěvníků.

Doplněny fotky a mapy.

Na chatě to byl letos opět trochu luxus, kromě 4 soudků piva nechyběla točená kofola nebo kávovar

Na chatě to byl letos opět trochu luxus, kromě 4 soudků piva nechyběla točená kofola nebo kávovar. (všechny fotky Zuzka)

1.Etapa - nočník

První etapa se stejně jako před dvaceti lety odehrála na mé první mapě (resp. omalovánce) U Obrázku. Pro úsporu času jsem jen černobíle nakopíroval vzor, který se dříve ještě dobarvoval pastelkama (barevná tiskárna byla v té době trochu sci-fi). Aby to bylo trochu pestřejší, tak jsem přihodil ještě oblíbeného Jožina z Bažin, který na posledním ročníku nemohl chybět.

Mapa U Obrázku

Mapa U Obrázku a oblíbený Jožin.

Výsledky už mám uklizené ve skříni, takže spíš jen střípky z trati:

  • trochu překvapivě se hodně chybovalo na jedničce
  • čtyřka uprostřed hustníku většinu spíše pobavila, i když se jim dovnitř moc nechtělo
  • v bažinách bylo jako všude jinde dost sucho a mapa i po těch letech celkem seděla

Doplnění kalorií a ionťáku před startem

Doplnění kalorií a ionťáku před startem.

Start

Na startu.

2.Etapa - long na starým Bělečáku

Mapu z roku 1989 jsme nechávali uležet od roku 1997 (kdy vznikla mapa nová), takže to byla ideální výzva pro královskou klasiku. Jako bonus jsem ještě přihodil mapu z roku 1998, ale to byla spíš taková perlička pro fajnšmekry a jeho zdolání bylo hodně obtížné.

Bělečák 89

Bělečák 89, trať má přibližně 11,5km.

S většinou kontrol nakonec nebyly zas tak velké problémy, jak by se dalo dle stáří mapy čekat. Naopak bonus proběhl jen Vask, první kontrolu z bonusu pak Míra s Adamem.

Veget v cíli

Veget v cíli, opět přijel pan pizzař panda.

3.Etapa - riskuj!

Poslední "pivní" etapu jsem nakonec pojal jako takové zábavné vzpomínání na předchozí ročníky. S pomocí formátu TV soutěže Riskuj jsem připravil 6 tematických okruhů () hodnocených od 1000 do 10000 body. Za správnou odpověď plus, za špatnou mínus. Nic složitého. Vybral jsem pak tři kapitány s největším počtem účastí (Boban, Míra, Heppy) a ti si k sobě vybrali kolegy do družstva. Vyhrálo Hopovo družstvo před Mírou a Bobem.

Celý kvíz včetně odpovědí i fotek je ke stažení tady.

Bobanovo družstvo

Bobanovo družstvo.

Mírovo družstvo

Mírovo družstvo.

Večerní párty

Večerní párty.

Noční hromadné foto s Vorlem

Noční hromadné foto s Vorlem.

4.Etapa - směska

Pro potřeby poslední etapy jsem za pomocí nůžek a lepidla vytvořil pěknou mapovou kompozici složenou z vybraných starších ročníků. Nechyběly meandry potoka, fotka s kontrolou, Svobodův les s mapovaným borůvčím, ortofoto nebo mapa pro závod s migrujícími kontrolami. A právě migrující kontroly nakonec rozhodly o celkovém pořadí - důležité bylo chytit v prvních 5 minutách kontrolu u bažin. Ta totiž následně odmigrovala a zjevila se mezi 20-37 minutou závodu zase někde jinde.

Mix různých map

Mix různých map.

Start poslední etapy

Start poslední etapy.

I přes upozornění v pokynech to bohužel nikdo nepochopil a jen Michal měl kliku a zrovna vyrazil správným směrem na první kontrolu. Díky tomu zvítězil i celkově před Heppym a Lukášem.

Nejlepší tři borci 20. ročníku.

Nejlepší tři borci 20. ročníku, získali mimo jiné fungl novou závodní retro obuv.

Tradiční hromadné foto

Tradiční hromadné foto.

 

Díky vám všem, že jste těch dvacet let jezdili běhat podle mých notiček. Byla to super jízda!

Mohlo by se ti taky líbit