Další jarní vejlety

46× přečteno

Telegrafické a fotografické prosvištění několika jarních výletů. Sólo z Bouzova, na kopci v Jeseníkách, ptačí rezervace u Jaroměře, víkend v Ostravě zakončený u prajzáků v Bělé. Pěkné to bylo.

1# Bouzov

Původně jsme chtěli zajet všichni na Hranickou propast, ale někdo z potomků zakašlal (nebo něco podobného, už si nepamatuju). A prej ať klidně vyrazím někam sám. Tak vznikl plán B, last minute. Během 10 minut jsem se sbalil, chytil střelu do Litovle a následně autobus na Bouzov, odkud jsem zase pěšky došel domů. Pěkné jarní velikonoční počasí, v Bílé Lhotě fronta do arboreta jak na banány, jinde liduprázdno.

Z Bouzova

2# Jeseníky

Druhý den se už zadařilo a vyrazili jsme v plném počtu, tentokrát do Jeseníků. Na Ostrém vrchu jsme už jednou byli, nyní jsme zvolili výstup z druhé strany zakončený piškotzkratkou.

Jeseníky

Ostrý

3# Josefovské louky

O týden později jsme byli na víkend v Hradci a v rámci toho zajeli vyplašit obyvatele ptačí rezervace Josefovské louky. Pěkný okruh nás provedl podél řeky Metuje, viděli jsme i nějakou tu faunu a do toho svítilo slunce jak o závod.

Josefov

Josefov

4# Ostrava!!!

A konečně se dostáváme k minulému víkendu, který jsme strávili na Ostravsku. Ostravsko nezní jako destinace, kde by chtěl žít každý, nicméně za mě pěkné (nebo fajne). V pátek jsme v Kopřivnici vylezli na hrad Šostýn a Raškovu skálu. V sobotu pak dobyli haldu Ema a skládali kostky v Dolních Vítkovicích. Na neděli pak popojeli do Bělé zkontrolovat jejich dětské hřiště. Pěkné to bylo, až jsem v neděli úplně zapomněl udělat nějakou fotku.

hrad

Šostýn

Raškova skála

Raškova skála

Raškova skála

Ostrava

Ema

Výhled z haldy Ema

Mohlo by se ti taky líbit