Chlapská akce #12 - U Karla

46× přečteno

Pro termín jarní Apaluchy jsme tentokrát takticky počkali na teplejší počasí, aby se snížil počet vrstev dětského oblečení a zjednodušila se tak kritická fáze oblékání menších dětí. Realizace v půlce května proběhla souběžně s akcí drahých půlek v termínu okolo Dne matek.

Ubytování bylo v prostorném Penzionu Na Farmě, umístěném překvapivě na farmě v obci Karle. Zatímco farma nepůsobila příliš udržovaným dojmem (diplomaticky řečeno), tak ubytko bylo naopak více než luxusní. Zajímavý kontrast.

Karle

Umístění uvnitř trojúhelníku Svitavy - Polička - Litomyšl je takové bílé místo na mapě, kde nic v podstatě není. Naštěstí na jeho okrajích se pár zajímavých míst nachází - Svojanov, zmíněná Litomyšl, Nové Hrady nebo Toulovcovy Maštale. A právě do Maštalí jsme směřovali tradiční, vysilující a nekompromisní hlavní túru.

Okruh z Vranic přes Voletínskou studánku, Maštale a Džberku jsme prošli před lety v lednu s Markem a je to pěkná trasa i pro menší děti. Turistů oproti lednu trochu přibylo (z nuly to jde snadno), nicméně hlavním davem byla naše skupina s dětmi.

Maštale

Odpoledne nás čekal už jen tradiční bod programu - zevling u penzionu. Dlouhodobě se nám osvědčilo tento bod programu dodržovat, neboť má velkou popularitu u všech členů výpravy bez ohledu na věk.

V neděli jsme se rozjeli na vícero stran. Někteří do Nových Hradů, jiní asi na Svojanov a někteří pokračovat v zevlingu u nás na zahradě. Tam se k nám mohl aspoň připojit i Marek, který kvůli doléčení bohužel na chatu jet nemohl.

chlapská

Účastníci zájezdu, foto Rosťa

Mohlo by se ti taky líbit