Chlapská akce #9 - Hostýnky

83× přečteno

Tradiční podzimní víkend bez maminek proběhl na Rusavě v Hostýnkách. Pokud dobře počítám, tak se jednalo o devátou akci tohoto druhu. Starší sokolíci nám opět trochu povyrostli, ale přivítali jsme i nové tváře v našem dětském kolektivu. Přestože bych to nerad zakřikl (a samozřejmě všem rozšíření rodiny přál), tak se obávám, že vítání nováčků bylo na delší dobu naposled.

Vyhledáním vhodného příbytku byl tentokrát pověřen pan Josef a opět to dopadlo perfektně. Pěkná lokalita, prostorná chata, dětský koutek, sauna a vířivka s turboohřevem, co víc si přát.

Pátek byl věnován seznamování dětí s místním bojištěm. Nejprve venku dokonale proběhaly zahradu, jemnými zvukovými projevy upozornily sousedy na svoji přítomnost a poté uvnitř došlo na detailní průzkum všech zákoutí nemovitosti.

Uvnitř

Všechny fotky jsou od Ivoše.

Tůra

Sobotní výlet alias tůra, tradiční to zlatý hřeb programu sloužící k psychickému i fyzickému zlomení křehké dětské duše se tentokrát velkým hřebem nestal. Žádná psychika zlomena nebyla a ještě si některé děti stěžovaly, že byl výlet příliš krátký.

Namísto poutě na Hostýn jsme horský hřeben zbaběle opustili už po několika kilometrech. Výjimečně za to nemohli junioři, ale samozvaní meteorologové z řad rodičů, strašící dešťovým armagedonem. Trestem za to byl hněv hostýnských svatých, kteří na oplátku obsadili hospodu se zvěřinovými hody aby si tam nebylo možné sednout.

Jediný Pepa se davu vzepřel a za podpory svého bratra, dětí i loňské úrody švestek Hostýn dobyl.

Odpoledne proběhlo ve znamení fyzikálního pokusu - souboj vířivka versus sauna. Ohřev vzduchu vyhrál nad ohřevem vody na celé čáře a zahradu tak v pravidelných intervalech navštěvovali saunující se naháči.

Chlapská

Před výletem vládne ještě optimismus.

Chlapská

Jdeme vzhůru a jdeme dolů.

Hukvaldy

Po sobotních kurzech meteorologie a fyziky jsme v neděli pokračovali dějepisem. Cestou domů jsme přejeli na hrad Helfštýn, který jsme z důvodu zmatení nepřítele přejmenovali na Hukvaldy. Hrad jsem znal jen z průjezdů během Author Šela Maratonu a musím říct, že je to tam moc pěkný.

Nově opravená část hradního paláce byla doplněna o moderní prvky, které zpřístupňují zajímavá zákoutí. Že je to moc povedené si myslí dokonce i Česká komora architektů, která rekonstrukci udělila Českou cenu za architekturu roku 2021. Kam se hrabou Hukvaldy!

Krásnou gastrotečkou pak byla návštěva hradního bufetu. Bramborák i langoš byly naprosto super, rádi se tam zase někdy zastavíme.

Hukvaldy

Hukvaldy brána, věž a kovový kruh

Hukvaldy

Hukvaldy - děti na nádvoří

Laťka

Jak vidíte, laťka chlapských akcí se rok od roku zvedá výš a výš. Uvidíme, kam ji posune pan Jakub, který se ujal organizace akce příští.

Všechny fotky jsou u Ivoše.

Mohlo by se ti taky líbit