Chlapská akce #11 - Jeseníky

49× přečteno

Fotři se zimy nebojí. Tak by mohl znít podtitul podzimně-zimního pokračování Táta výjezdů s vlastními potomky. Nechybělo mnoho a mohlo se jednat o čistokrevnou zimní akci. Lokalita v horách, rosničky krčící se v noci pod nulou a sněhové vločky na displejích našich předpovědních aplikací.

Podobně jako loni v Jevišovicích jsme se i letos hecli a vyrazili rovnou na tři noci. Fotříci se staršími dětmi to měli samozřejmě na pohodu bez ohledu na počet nocí, ale pro majitele dětí okupujících přízemní třídy školek se jednalo o více než 30% nárůst odpovědnosti. Aby to teda nevyznělo, že bych si chtěl nějak stěžovat. Samozřejmě jsem to díky svému propracovanému pedagogickému umu, získaném při studiu pěti semestrů učitelství v Liberci, měl zcela pod kontrolou i já.

Ve čtvrtek jsme cestu přes hory a doly zvládli částečně za světla a jako druzí v pořadí se mohli zabydlet v horském údolí katastru Holčovice. Naše ubytování v lehce rekonstruované budově uprostřed bývalého rekreačního areálu bylo prostorné díky velkorysým socialistickým architektům. Zbytek budov v areálu či chatkový tábor zatím štěstí na rekonstrukci neměly, alespoň posloužily starším potomkům při takovém menším urbex průzkumu.

Holčovice

Uvnitř bylo vybavení naprosto v pohodě, mladší ročníky ocenily data projektor s playstation a ti starší pak výčep se soudkem od Petryka.

Díky prodloužené době pobytu nás čekaly dva větší výlety. Slovo "větší" je stále potřeba brát v kontextu účastníků.

Čuníci a rozhledna

V pátek jsme jen přejeli na druhou stranu kopce, kde se v rámci obce Jelení nacházejí obory s ... - ano, máte pravdu, s jeleny. Ale také s ovečkami, kozenkami a čuníky, kteří byli naše první zastávka. Následně jsme popojeli pod rozhlednu, ke které jsme závěrečných pár metrů vyšlápli pěšky. Nachodili jsme u toho neuvěřitelných 1,5 km.

Holčovice

Foto z Rosťova telefonu. Je vidět, že ne úplně všechny focení zaujalo.

Následně se naše cesty rozdělily. Otcové starších dětí jeli zkoumat další atraktivity regionu, já jsem s klukama zajel do obecní restaurace na oběd a poté toho mladšího na chvíli uspat. V podvečer jsme už jen šli pozdravit ovečky pasoucí se v areálu ubytování.

Sníh

Největším tahákem soboty byl příslib sněhu. Přestože u naší chaty se jednalo jen o propagační akci, tak stačilo popojet o kousek výš a děti si konečně mohly namočit pletené rukavice. A následně v nich mrznout po zbytek výletu.

Výchozím bodem se stal poutní kostel Panny Marie Pomocné, krásně situovaný doprostřed lesa. Odtud juniornější družstvo obkroužilo zhruba 2,5 km dlouhý trek, ti odvážnější se v mlze a chumelenici odvážili na 6 km dlouhý přechod hor.

Holčovice

11

Nedělní počasí neslibovalo nic příjemného, tak jsme po vybydlení penzionu odjeli víceméně rovnou domů s pocitem dobře splněné práce.

Pokud dobře počítám, tak se jednalo už o jedenáctou chlapskou akci. Uvidíme, jak dlouho nám to vydrží, když ti nejstarší se pomalu ale jistě budou přesouvat do pubertálních let.

Holčovice

Některým to do puberty ještě chvilku trvat bude.

Mohlo by se ti taky líbit