Tradiční podzimní akce, tentokrát v Jeseníkách

548× přečteno

S početným dětským složením jsme vyrazili udělat bugr na hory, aby si místní obyvatelé a zvířátka užili trochu vzruchu před nudnou zimou. 13 dospělých versus 6 dětí versus 3 psi je už pořádná porce zábavy, takže jsme se vždy trochu prostorově rozptýlili, abychom pokryli tím bugrem větší plochu.

Sledujeme Večerníček - Vílu Amálku

Sledujeme Večerníček - Vílu Amálku. (foto Ivoš)

Jako základnu jsme vybrali poměrně velkou chatu ve Staré Vsi za Rýmařovem, která nakonec zas tak velká nebyla, protože jsme všechna instalovaná lůžka naplnili naprosto přesně.

V pátek se v chatě nejprve sešli v rozmezí pár minut všechny rodinné posádky, takže před příjezdem zbývajících návštěvníků jsme stihli trochu vyvenčit a unavit malé naděje, aby ten hlukový šok nebyl pro bezdětné osoby tak silný. Po odeslání ratolestí do postele jsme si za šumění chůviček mohli konečně trochu užít večer.

Takhle to vypadalo v sobotu nahoře

Takhle to vypadalo v sobotu nahoře. Dole to vypadlo stejně, jen nebylo vidět to co ze shora.

V sobotu to už od rána vypadalo na naprosto luxusní den, takže se na nic nečekalo a všechny průzkumné skupiny vyrazily do terénu. Nejmobilnější úderná jednotka zaútočila na hlavní Jesenický hřeben ve směru od Alfrédky a přes Jelení studánku a Skřítek sestoupila o mnoho hodin později zpět k chatě. Jedna dětská skupina pak s pomocí lesních cest překvapila rozhlednu v Nové Vsi včetně nedaleké restaurace a menší oklikou to vzala opět zpět k chatě.

Sokol si hraje na slepýho; Sokol předvádí vlka z pohádky o kůzlátkách; Sokol nic nepředvádí;

Mára si hraje na slepýho a z pod čepice se pořád řechtá; Mára předvádí vlka z pohádky o kůzlátkách (...Dej si za uši dvě šišky, radily mu tetky lišky...); Sokol nic nepředvádí a učí se pít;

A nakonec naše dětská paradesantní jednotka s jihomoravskou podporou Vlaďky a Lupyna to vzala motorizovaně na Skřítek a odtud přes Ztracené kameny na hlavní hřeben směrem na Jelení studánku. Na vrcholu Pecný jsme se potkali s první skupinkou, udělali společné foto a po vyvenčení skřítků jsme sestoupili zpátky na Skřítek. Nedá se nezmínit o luxusním jehněčím v motorestu na Skřítku, které bych v takovém zařízení opravdu nečekal.

Společné foto s Pradědem

Hromadné foto s Pradědem.

V neděli jsme si díky posunu času přivstali a už kolem deváté se opět rozprchli na všechny strany. Kdo nebyl v sobotu na rozhledně, tak šel na rozhlednu. Kdo byl na rozhledně, tak jel na Křížový vrch a my jsme společně s Nétkovými vyrazili na Rešovské vodopády. Byla sice mlha, že se nedala ani ukrojit, ale u vodopádů to zas tak nevadilo.

Nedělní foto

Ještě hromadnější nedělní foto bez Pradědu.

Rešáky.

Rešáky jsou na podzim romantika jak hovado.

Podrobnější fotoromány najdete tady:

Předchozí Podzimní akce hezky pohromadě:

 

Mohlo by se ti taky líbit