Mistrovství rakváčů Rýmařov

130× přečteno

Ano, takhle něžně se na orienťáku říká starším běžcům, kteří po vzoru dospělých mají svoje vlastní uzavřené mistrovství (oficiálně veteraniádu). Na konci června se na mě usmálo v kalendáři závodů štěstí, konečně se objevil nějaký závod poblíž a dokonce i pro moji věkovou skupinu.

Na vybraný víkend jsme pozvali k nám i Bobana, že si bude moci zaběhat. Hlavním důvodem ale byly výkopové práce na zahradě pro budoucí pergolu. Ze závodů jsme absolvovali jen páteční sprint a nedělní krátkou trať, místo sobotní klasiky jsme sportovali s rýčem a lopatou.

Sprint

Nejkratší závod se běžel přímo v Rýmařově. Start a cíl byly v místech, odkud jsem v zimě vyrážel na běžky. Na jižním okraji mapy je pak situován Lidl, kde jsem letos jednou nakupoval. Znalost terénu tedy byla více než dobrá, což mi hrálo do karet. Druhé plus je urbanistická koncepce města Rýmařov, která zde díky absenci křivolakých a chaotických uliček umožňuje postavit jen velmi běžecký závod. Což bylo zároveň trochu i mínus, protože s atletickým oválem už delší dobu zas tak nekamarádím.

mapa H40

Samotný závod dopadl dle očekávání - mapově jednoduché bez zásadních voleb postupů. Fyzicky jsem to nakonec díky třem intervalovým tréninkům odběhl se ctí, vešel se do desítky a zařízl Bobana. Pár drobných chybek bylo, ale v součtu by to nedalo ani půl minuty. Výsledky.

Krátká

Centrum závodu na krátké trati byl opět na dobře známém místě, jen letos jsem tam byl už dvakrát na výletě. Rovnou mohu přiznat, že při samotném závodě mi to nijak nepomohlo. Podle všech indicií se mělo jednat o jemnou mapařinku v bažinatém a běžecky hodně těžkém horském terénu (což se také stalo). Já jen před startem doufal, že to tam moc nepodělám.

mapa H40

Mohli bychom diskutovat jak moc je podělat to moc, ale téměř čtyři minuty na mapových chybách nepovažuju zrovna za málo. Podle mezičasů to tam pěkně podělal v podstatě každý včetně vítěze i jeho kolegů na bedně. Tantokrát z toho byla přesně uzavírka první první desítky a minuta za devátým Bobanem. Výsledky.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit