Ladíme na štafety - víkendové soustředění

774× přečteno

Pro utužení týmového ducha, zlepšení mapové techniky a zrychlení v zelených pasážích naplánoval oddílový kouč Vask na tento víkend oddílové minisoustředění. V pátek večer se začalo s teoretickou přípravou Mapa hlava (familiérně zvané emháčko), v sobotu byly na řadě dva middly v zelenějších pasážích hradeckých lesů a na doražení jsme si dali v neděli hru na zajíce. Očekával jsem náročný masakr a taky jsem ho v plné míře dostal.

Sobota

Pátečního programu jsem se neúčastnil, takže naskočíme rovnou na první sobotní middle. Stavitelka Martina naštěstí pěkně zkombinovala klackoidní pasáže v hustnících s běhatelnějšími postupy, takže se to dalo místy pustit pěkně svižně. Mapově to z mé strany nebyla zrovna hitparáda - hned dvojku jsem dobře přeletěl, devítku těsně minul a na třináctku byl taky až moc rychlej. Rozlosování startovky bylo dobře motivující - 2 minuty za mnou Hop, čtyři Vask, šest Jedla. Hopa jsem naštěstí zahlédl až u poslední kontroly, což mě nabudilo k vítěznému mezičasu do cíle. Výsledky a postupy dalších jsou na oddílovém webu.
Dopolední middle

Dopolední middle.
Odpolední middle připravil Vask v prostoru, kam bych si asi dobrovolně zaběhat nešel. Už postup na jedničku v obtížně běhatelných trsech trávy naznačil, že bílé barvy na mapě moc neuvidíme. První dvě kontroly jsem šel sice čistě, ale spíše na jistotu, takže trochu pomaleji. Na trojku se mi povedla zlá nepěkná věc a už jsem měl na krku Hopa (a ještě mě tam minul Vask, kterého jsem ani nezahlédl). Vzhledem k tomu, že šlo o trénink směrem ke štafetám, tak jsem zahodil stud, poslušně se zařadil a dostihy za Hopem mohly začít. Jako pozitivní beru fakt, že jsem Hopa uvisel až do cíle a občas jsem se podíval i do mapy. Mapově i fyzicky to byl dobrý hukot, klacky a všelijaký bordel stále pod nohama - moc pěkné.
Odpolední middle.

Odpolední middle v zeleném.

Neděle

Dopravit doškrábané a domlácené nohy na poslední trénink dalo trochu úsilí, přeci jen jsem už hodně dlouhou dobu nebyl na žádném soustředění, takže tři tréninky ve dvou dnech a v daných intenzitách jsou pro mě exotika. Nedělní název tréninku Hon na zajíce (trať připravil Jedla) by mohl evokovat nějakou hezkou dětskou hříčku, ale do smíchu nikomu moc nebylo. Seskupili jsme se s Hopem a Vaskem do tříčlenné skupinky a do ruky si nainstalovali mapu s tratí (28 kontrol). Vždy jeden z nás vyrazil na trať (zajíc) a půl minuty po něm vyrazili spolu zbývající dva borci. Cílem zajíce bylo doběhnout na třetí kontrolu a dva honiči jej zase měli do té doby dostihnout. Větší část trati byla opět v zeleném, takže kromě svižného běhu bylo nutné také čumět trochu do mapy.

Dvakrát se mi jako zajíci podařilo náskok držet, ale pak jsem to vždy pohřbil dohledávkou té třetí (klasická nervozitka - honiči za mnou, málo koukání do mapy). Potřetí už mi to vyšlo, hlavně díky tomu, že závěr už byl trochu jednodušší. Dobrý masakr.

Nedělní lov zajíců

Nedělní lov zajíců - lovnou zvěří jsem byl na kontrolách 1-3, 9-12 a 18-21.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit