Tady je Krakonošovo

515× přečteno

Závody s buzolou si letos celkem šetřím, respektive na ně nějak vůbec nevycházel čas. Jediné proběhnutí s mapou proběhlo na Jarním poháru v březnu, pak jsem něco podobného mapě držel v ruce na Bobo Kapu a od té doby se na čip s buzolou opět prášilo v poličce. Konečně minulý víkend jsme je vyrazili vyvětrat na východočeský žebříček do Krkonoš.

Cesta proběhla hladce, to nemohu říci. Mám pocit, že se do toho silničáři letos pustili opravdu zvostra a cesta na hodinu a čtvrt byla hned na hodiny dvě. Každopádně jsme za nádherného slunečného počasí přistáli kousek nad Vrchlabím, poblíž Möhwaldovy boudy, tradičního to našeho útočiště během Silvestrovského dne. I bez sněhu tam bylo opět hezky. Díky souběžným závodům štafet se jednalo o příjemné komorní závody pro zhruba 600 účastníků.

Při vkládání přihlášky mi nedošlo, že se jedná o krátkou trať a že bych mohl běžet klidně klasickou dospělou kategorii (protože délka bude téměř stejná) a zařadil se automaticky do nejmladších veteránů společně s Bobem.
Trať byla i přes kratší délku dostatečně výživná - horský les s množstvím klacků a několika kameny, na části trati borůvčí nad kolena. Mapově jsem se s tím vcelku popasoval se ctí a překvapivě i běžecky to vzhledem k letošním kilometrům nebyl úplně propadák.

mapa H35

On to teda nebyl propadák hlavně výsledkově, protože jsem o pár vteřin vyhrál. Byť jsem teda v závěru udělal jednu minutovou chybu na patnáctku, kdy jsem místo ní našel nejdřív šestnáctku.

V HDR se Mára proběhl s Bobanem a na poměrně hodně kopcovaté trati ukořistil pěkné jedenácté místo z padesátky startujících. Ale plastový bagr na pískovišti na shromaždišti ho zaujal o něco víc.

Mohwaldka

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit