Piškot Kap č.19

1468× přečteno

Radši už ani nebudeme počítat po kolikáté jsme se to sešli na chatě a proběhli se okolo po lese. Každopádně se to snad všem líbilo i přes to, že na přípravu letošního ročníku jsem měl asi nejméně času. Nakonec se mi to podařilo nějak zpytlíkovat, když jsem poslední trať dal do kupy ve čtvrtek večer před závody. Trochu dramatičtější byla také objednávka triček, která jsme ještě ne zcela zaschlá vyzvedávali ve čtvrtek odpoledne. Pojďme proletět jednotlivé dny.

Závody z jiné planety

Někteří letošní účastníci byli z daleka...

1.Etapa, pátek

Vymyslet noční není naštěstí zas tak složité vzhledem k tomu, že se běhá noční v noci(!), takže oběhaný prostor tolik nevadí. Letos jsem jenom zpřeházel barvy na mapě (což asi překvapilo jen ty co to v lese neznají), takže nám les trochu zbažinatěl. Nejrychleji noční proletěl Jedla, který dal šanci soupeřům nepříliš povedeným doběhem od sběrky. Na virtuální bednu se kromě Jedly ještě vešli Zdeňěk s Marťou. Večer jsme úspěšně zapili nový přírůstek do oddílu, ideální načasování takhle před Piškot Kapem.

Mapa E1

Mapa první etapy, jsou tam jen zpřeházené symboly, jinak všechno sedí.

Foto noční

Po doběhu noční etapy, všechny fotky Zuzka (jen titulní fotku s ufonem fotil Fanouš).

2.Etapa, sobota

Jak se už pomalu stalo pravidlem, tak jednou za dva roky je sobotní "dlouhá" etapa bajková. Letos jsem se s přípravou moc nemazal a jen jsem z turistické mapy odstranil cesty. Aby to nebylo zas tak složité, tak ty turistické jsem tam nechal, takže minimálně některé z kontrol se daly poměrně snadno najít. Přestože jsem kontroly roznášel v pátek, tak bohužel jedna z kontrol zmizela a jako na po-sr-tvoru ta nejtěžší. Cest bylo v oblasti kontroly hodně, takže tam někteří zkejsli víc než dost a závod tak nebyl úplně košer. Z vítězství se radoval Heppy před Mírou a Vorlem.
Mapa E2

Mapa druhé etapy - vypuštěné cesty. Bohužel kontrola 82 přes noc zmizela.

Start

Start druhé etapy.

3.Etapa, sobota

Pivní etapa se vymýšlí asi nejhůř, což se potvrdilo i letos. Nakonec jsem použil klasickou linii, na které byly na neznámém místě umístěny nějaké kontroly. Jinak vše proběhlo jako každý rok, Boban se předvědl v županu a párkrát nám trochu sprchlo. Večer se pro změnu oslavily Jiříkovi kulatiny, došlo i na nějaké kozy, takže opět úspěch.
Mapa 3E

Třetí etapa byla sice na oběhané mapě, ale tentokrát se šlo po linii.

pivní

Druhé kolo pivního sprintu.

4.Etapa, neděle

Po shlédnutí nových leteckých snímků starého lomu u Marokánky mi bylo jasné, že tam něco musím spáchat. Bohužel času málo, takže místo původního plánu na normální orienťáckou mapu jsem tam vyblejsknul několik fotek a pak asi dva týdny přemýšlel co s nimi. Nakonec jsem na nich označil pár kontrol, doplnil tajemnou tajenku směřující na Šanovec a bylo hotovo. Dle očekávání bylo v lomu rychlejší běhat sem a tam a tam a sem a koukat po lístečkách s nápovědou. Za necelých deset minut to většině docvaklo nebo se svezli s těmi, kterým to docvaklo. Nejrychleji do cíle dorazila skupinka se Zdeňkem, kterého pronásledovali Petr, Karel a Lukáš.
Mapa E4

Nejdřív bylo nutné najít podle fotek označené stromy a na nich lístečky s nápovědou. Vzhledem k tomu, že i já sám jsem si občas nepamatoval, kde jsem to fotil, tak bylo lepší běhat jen tak na náhodu.

Mapa E4

Druhá část začínala u jižního okraje rybníku Šanovec a vedla zpátky k hájovně.

Start poslední etapy

Start poslední etapy v bývalém písníku.

Součet

Po součtu bylo jasné, že už po třetí (nebo po čtvrtý?) vyhraje Hop před Lukášem a Zdeňkem, kteří byli společně druhý i třetí. Za rok nás čeká jubilejní dvacátý ročník a v plánu je opět někam vycestovat, ať to není taková sranda.

valná hromada

Tradiční hromadné foto.

Fotky

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit