Jarní pohár

156× přečteno

Shodou okolností jsme se nachomýtli do Hradce v době konání tradičního otvíráku sezóny - Jarního poháru. A opět se konal shodou okolností přesně tam, co jsem ho před osmi lety běžel naposledy, na Stříbrném rybníku. Od té doby se trochu proměnilo pořadí i formát disciplín, takže v sobotu se běžely štafety a v neděli klasický východočeský žebřík.

Sobota

Na sobotní Český pohár štafet jsem byl nominován jako rozbíhač naší čtvrté štafety v kategorii dospělých. Úprk s mladými vlčáky není v posledních letech moje nejsilnější disciplína, ale co se dá dělat, lepší než drátem do oka.

Před startem jsem tradičně všechny pokropil dávkou výmluv, následně zatnul zuby, sbalil mapu a vyrazil na 8,5km dlouhou atletiku. Podle očekávání jsme vymetli všechen fekál v okolí Stříbrňáku a do normálního lesa se podívali až po divácké. Pro zpestření jsme si taky několikrát umyli boty v místní říční síti, byť to tentokrát nedosahovalo po pás jako před lety.

mapa H21

Do cíle jsem to donesl vcelku čestně společně s naší třetí štafetou, takže spokojenost. Za odměnu bylo první jarní kelímkové pivko a klobása jak z pornofilmu.

Neděle

Po sobotním úprku jsem byl rád, že nedělní klasickou prodlouženou trať jsme šli s Márou jen v kategorii HDR alias "rodiče s dětmi". Díky baby boomu posledních let se jedná o nejprestižnější a nejpočetnější kategorii. Podobné to bylo i dnes, kdy do lesa vyrazilo 115 dětí s pra i jen rodiči. Startovka byla plná známých jmen z doby mého úřadování v juniorské kategorii. Nastal čas odplaty a nepřemožitelné borce doby minulé lze nyní smáznout skrze potomky.

jarní pohár

Naší motivací bylo nakonec jen předběhnout strejdu Bobana, který měl trať zhruba o 7km delší. Mára oproti minulým závodům chtěl běžet, takže i pro mne to byl chvilkama regulérní sport. Dvakrát jsme to fikli lesem, přeci jen se Mára v hustníku dokáže pohybovat díky své výšce poměrně hbitě.

První půlku zvládl běžet téměř v kuse, v té druhé jsme už jen občas popobíhali. Do cíle jsme museli dát plnej knedlík, jinak by nás zašlapali finišující eliťáci. Nakonec z toho bylo pěkné 50. místo a indiánek za odměnu.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit