Brněnské štafety a Hořické trubičky

228× přečteno

S menším zpožděním budeme servírovat nové menu: dvojité štafety u Brna s dezertem v podobě plavby po Brněnské přehradě a z minulého víkendu pak jeden východočeský kraják ozdobený hořickou trubičkou. Pohodlně se usaďte, už se to nese.

Štafety u Brna

Sobotní závod byl kousek od Kuřimi a na tu moji letošní tréninkovou bídu to celkem šlo jak fyzicky, tak mapově. Než jsem se teda po startu rozkoukal, tak už jsem mířil na jedničku trochu šejdrem, ale nakonec jsem se srovnal a zbytek trati zvládl čistě. Hodim sem mapu a dál to pitvat asi nemusíme, nic extra to nebylo.

mapa sobota

Místo odpoledního sprintu jsme popojeli pár kilometrů do Veverské Bítýšky, odkud jezdí brněnské lodní emhádé. Loď Utrecht přirazila k místnímu molu přesně na čas a my vyrazili na poloprázdné lodi k hradu Veveří. Cesta na lodi s elektrickým pohonem byla více než uspávající, ale davy víkendových turistů čekajících na loď směr Brno u veverkovského hradu nás rychle probrali, abychom stihli vystoupit. Cesta zpět k autu měří asi 3,5km a téměř po celé délce se jedná o ukázkový singletrack vedoucí v prudkém svahu nad přehradou. Mára se velmi rychle přesunul do krosny, kde to ještě rychleji zalomil.

zastávka mhd

Zastávka brněnské MHD.

Odpoledne jsme se pak přesunuli do Tetčic, kde jsme měli zabookované ubytování. Čtenářům z Geocentra je to jasné a pro ostatní dodám, že jsme se trochu nechali rozmazlit v místním hotelu. Mára byl nadšený z dětského hřiště i hotelového bazénu, my jsme si dali po delší době zas nějakou dobrou mňamku na večeři a nacpali se klasickou hotelovou snídaní druhý den.

Nedělní štafety byly kousek od Ivančic a oproti sobotě to byla trochu trága jak fyzicky, tak mapově. Kopce byly trochu kopcovatější, vrstevnice vrstevnicovatější, však to znáte. Na startu to bylo ještě s úsměvem, ten mě v prvním kopci rychle přešel.

Start

Start nedělního úseku štafet.

Mapa neděle

Mapa neděle.

Hořické trubky

Další víkend jsme po delší době trávili v Hradci a co s načatým sobotním dopolednem, než vyrazit na závody. Rozhodovali jsme se na poslední chvíli, takže jsem si střihnul jenom tréninkovou trať, ale bylo to vcelku pěkné a bavilo mě to. Jen to bylo tak krátké, že jsem i línej zakreslovat postupy. Mára se poprvé zapsal do výsledkové listiny kategorie HDR (69. místo z 75 startujících, nejpočetnější kategorie), kterou absolvoval s Jančou a dědečkem.

Na startu a s trubičkou

Na startu a s trubičkou.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit