Na skok do Kanady

251× přečteno

Prázdniny jsou už za rohem a s nimi bude spojené i cestování a výletování. Díky covidu jsme toho poslední rok moc nenajezdili. Už ani nevíme jaké to je být víc dní mimo domov, jak si užít více hodin v autě nebo se dorozumět s domorodci za hranicemi kraje. Proto nám přišla velmi vhod nabídka na předprázdninový tréninkový pobyt v Kanadě.

Valtínov

Asi tušíte, že titulek byl schválně zvolen trochu bulvárněji. Jednalo se o Kanadu Českou. Území na pomezí Vysočiny, Jižní Moravy a Jižních Čech je proslulé krásnými lesy a ideálními podmínkami na jakékoliv kolo. Tenhle region nás doslova dostal už před patnácti lety, kdy jsme tam s Jančou jezdili za krásného podzimního počasí. O to je vlastně podivnější, že jsme se tam od té doby nikdy nevypravili.

Valtínov

Landštejn, Prdel, Chleba

Společně s dalšími, dětmi obtěžkanými, kamarády jsme se díky organizaci pana Pepy ubytovali ve velmi luxusní chalupě v obci Valtínov. Naše čtyřrodinná skupinka obsahovala tentokrát převahu děvčat. Marek měl pro něj velmi nezvyklou roli nejstaršího potomka, což zvládl s prstem v nose.

Valtínov

Foto z kaluže od Markéty

Valtínov je co by půllitrem dohodil od orienťákům dobře známé Zvůle. A pro neorienťáky upřesním, že se nachází pod Ďáblovou prdelí, což je populární fotogenická skála. Během čtyř velmi odpočinkových dní jsme s pomocí kol nebo pěšky navštívili nejen obě tato místa, ale i populární Landštejn nebo Maříž. Pokud by měly hlasovat děti, tak by v bodování ale vyhrála stejně kvalitní kaluž za chalupou.

Valtínov

Účastníci zájezdu - foto & animace Markéta

Mohlo by se ti taky líbit