Cykloaréna Vysočina

281× přečteno

Když jsem minule nakousl singletraily u Nového Města na Moravě, tak jsem nečekal, že to tam o necelý měsíc později rovnou očíhneme. Minulý, lehce prodloužený, víkend jsme strávili na dostřel mediálně známé arény, kde se kromě jiných atrakcí nacházejí také bajkové traily.

Vzhledem k blížícímu se světovému poháru nám společnost na trailech dělali světově proslulí bajkeři. Za sousedy na ubytování jsme pak měli dámský Ghost Factory Team. Z obýváku jsme tak mohli vidět doslova do kuchyně dvojnásobné světové šampionky kategorie U23 či aktuálně čtvrté ženy světového poháru.

Když už jsme u toho ubytování. Naše prázdninové prokletí mizejících rezervací snad už skončilo. V Novém Městě dopadlo všechno na jedničku. Dokonce bych se nebál ubytko Nad Arénou a komunikaci majitelů označit jako jedno z nejlepších za posledních několik let. Když budete mít cestu, tak doporučujeme.

Počasí bylo minulý víkend trochu pestřejší, ale v sobotu odpoledne a v neděli ani nekáplo, takže i přes trochu chladnější temperatůru jsme mohli vyvětrat bajky.

závěr modrého

Zelenáč

Na úvod jsme projeli zelený trail určený i vozíčkářům. Celý je trochu širší, nečekají tam žádné záludnosti a zvládne to i piskoř na odrážedle. Marka zelenáč moc nebavil, takže po dvou kolečkách jsme se přesunuli na pumptrack.

Pumpuj

Novoměstský pumptrack je asfaltový, což může působit trochu nezvykle, ale po dešti jsme to docela ocenili, protože byl hned suchý. Z hlediska velikosti je to rozhodně největší pumptrack na kterém jsem byli. My jsme teda byli celkem asi na třech, vypovídací hodnota tohoto tvrzení je tedy nulová. Točit se tam dalo několik nezávislých koleček a i přes několik dětí na odrážedlech tam měl každý dostatek místa.

pumptrack

Jedna lajna vedla více bokem a byly na ní trochu větší boule. Marek ji spokojeně jezdil furt dokola a volal na mě, ať ji jedu taky. Tak jsem to taky zkusil a při prvním projetí mě překvapilo, že jsou ty boule opravdu o dost prudší a poslušně jsem radši zasunul sedlovku. Je to místo na této fotce, kde závodník vzadu letí vzduchem.

Fialovej

V sobotu jsme ještě zkusili fialový trail. Trochu se nám tam motali borci z České televize, kteří tahali kabely do lesa pro čtvrteční přenos. Fialovej je oficiálně značený jako dětský a obsahuje pěknou porci boulí a klopenek na malém prostoru. Je to krátký okruh hned nad pumptrackem, kde po kratším stoupání fičíte jen z kopce. Marka to bavilo, byť jsme ho v sobotu stihli jen jednou.

Modrák

V neděli dopoledne vyrazil Marek s Jančou a já dostal vozidlo s panem Jiřím. Janča pak volala, že je areál napůl zavřený, a na fialový se už nesmělo. Na pumptracku sice stavěli trať pro svěťák, ale jezdit se tam ještě dalo. Vyzkoušeli tedy vyjet nahoru na modrý singl, který vedl mimo prostor závodu. To se ukázalo jako dobrá volba. Na úvod je sice potřeba asi kilák a půl stoupat po široké cestě, ale za odměnu dostanete 2,5km singletrailu. Obtížnost byla tak akorát, vcelku už přírodní povrch, sem tam nižší klopenka, žádné umělé prvky.

modrej

Odpoledne jsem pak s Markem vyrazil já. Modrej jsme si projeli dvakrát a Mára už tam celkem pěkně fičel. Zajeli jsme ještě na pumptrack, kde byl opět dostatek dětí. Během přestávek jsme okukovali závoďáky, kteří už pomalu testovali okruh na úterní Short Track a čtvrteční XC. Ve jménech a týmech současné světové špičky se moc neorientujeme, takže moc netuším, koho jsme vlastně viděli. S jistotou snad jen Brazilce na Cannondalech včetně Avanciniho, ale Marek stejně víc fandil neznámému borcovi s Orbeou.

V pondělí dorazil předpovídaný déšť, takže jsme nahodili kola už jen na střechu a vyrazili domů. V Cykloaréně nám zůstalo ještě dost trailů neprozkoumaných (byť asi už technicky náročnějších), takže důvod vrátit se tu určitě je.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit