Jak jsme nejeli na dovolenou

282× přečteno

Letošní sezóna dovolených je díky covidu trochu pestřejší než jindy. Možnosti kam vyrazit za hranice a co je aktuálně nedostupné rotují rychleji než Black Friday na Alze. My jsme díky Jiříkovi měli jasno už začátkem roku a ještě v době předcovidové zarezervovali roubenku v Toulovcových Maštalích pro společnou rodinnou dovolenou. Přesně před týdnem nám tři hodiny před odjezdem zavolali z ubytování, že se stala strašná chyba, že náš termín zamluvili i někomu jinému a my že nemůžeme jet.

Hlavou vám v tu chvíli běží hodně věcí. Můžete nadávat, pátrat po důvodech, křičet, stěžovat si nebo vyhrožovat. Ale to vám moc nepomůže. Takže jsme v rychlosti mrkli na dostupné alternativy, pozvali rodiče k nám a nakonec část týdne strávili výletováním po okolí.

Rabštejn

Mára s Jirkou měli k dispozici plný počet babiček, dědečků, strejčků i tetu, takže to byla poprvé dovolená v plném rodinném počtu. Vtipkovalo se o tom, jak je nám na roubence hezky, zda mají rodiče při odjezdu sundat povlečení nebo komu naúčtujeme elektřinu. Hlavní je se z toho neposrat.

doma

Na konci týdne jsme nakonec i do těch Maštalí vyrazili, tentokrát s Olomoucko-Šternberskou průzkumnou skupinou. Během jednoho dne jsme prozkoumali Pivnickou rokli i skalky okolo Boru. Počasí vyšlo, děti unavený a špinavý, ideální stav. Ivoš má u sebe hodně pěkných fotek.

Pivnická rokle

Kolumbovo vejce

Mohlo by se ti taky líbit