S Jirkou v Praze

21× přečteno

Třikrát jsem už vyrazil se starším panem potomkem na víkend do Prahy. To samozřejmě neuniklo pozornosti toho mladšího. Bylo tedy jen otázkou času, kdy bude chtít vyrazit sólo jen s Tátou taky. A ta chvíle přišla přesně minulý víkend.

Úvod výletu jsme si trochu zjednodušili návštěvou babičky a dědy v Hradci, kde jsem strávili první noc. Vzhledem k bouřkové předpovědi, by stejně nebylo v Praze moc co dělat. Každopádně slíbená cesta Pendolinem proběhla, byť jen do Pardubic.

V sobotu jsme se už přesunuli do metropole, kde nás čekala první a poslední aktivita toho dne - Království železnic. S Markem jsme tam už byli dvakrát a ani u Jirky tenhle bod programu nezklamal. Jen bylo těžké ho odtamtud před zavíračkou dostat.

Království železnic

Na hotel jsme se tak dostali až kolem sedmé večer, což vyústilo v zajímavý benefit. Klasický pokoj už neměli, tak jsme dostali střešní apartmá s terasou. No proč ne. Vinotéku ani terasu jsme za náš krátký pobyt nevyužili, ale gramofon na pokoji jsme vyzkoušet museli. Jirkovi se aspoň po pařbě na Lennyho Kravitze líp usínalo.

Nedělní ráno jsme zahájili trochu svižněji. Rychlý přesun metrem a tramvají pod Petřín, lanovkou nahoru, proběhnout zrcadlové bludiště, lanovkou dolů a tramvají kousek popojet do přístavu.

Praha

V přístavu jsme se nalodili na vyhlídkovou loď po Vltavě a s ní si pak projeli menší kolečko od Karlova mostu po Vyšehrad. Lidí bylo na lodi pár, výhledy byly pěkné a jízda skrz zdymadlo zajímavá.

Celý víkend jsme pak zakončili obědem ve vlaku včetně točeného pivka, které jsem si věnoval jako odměnu za úspěšný víkend. Jen teda teď doma pořád poslouchám, kdy pojedeme do Prahy zase.

Vlak

Mohlo by se ti taky líbit