Praha

215× přečteno

Před dvěma lety mě v knížce The Great Alone zaujala myšlenka pravidelných víkendů strávených společně vždy jen s jedním z potomků. Člověk má mít díky tomu možnost se plně soustředit jen na jednoho budoucího dědice vašich hmotných statků. Tak jsme si to minulý víkend vyzkoušeli taky.

Jako parťáka na první Táta+synek víkend jsem si vybral Marka, neboť s panem Jiřím zatím ještě nezabrušujeme do hlubokých rozhovorů o životě, vesmíru a vůbec. Cílovou destinací se stala Praha, kam jsme plánovali vyrazit už hodně dlouhou dobu.

Seznam možných aktivit tradičně převyšoval časové možnosti necelých tří dní pobytu, ale i tak byl Mára spokojen. Především s indoor částmi programu.

Království železnic jsme navštívili už před čtyřmi lety, ale tentokrát jsme si ho užili o něco víc. Kromě obrovské modelové železnice jsme nakonec nejvíc času strávili společným soubojem na dvou autodráhách. Mára si ještě zajezdil s RC modelem sporťáku na parádní dráze. Pokud jezdíte občas vlakem a máte nějaké ČD Body, tak je vstup za pár korun.

Praha

Herna virtuální reality byl můj tajný bod víkendu a pro Máru se stal jednoznačně tím nejlepším. Popravdě jsem se těšil taky, že si to véerko konečně vyzkouším. Nicméně jsem neměl šanci, celou hodinu si brýle nesundal synek z hlavy. Hernu Avatar jsem vybral jako komorní a s dobrou dostupností metrem. Velmi příjemný personál nám poradil se vším potřebným. K dispozici byl dostatek her pro začátečníky.

Praha

Národní muzeum je po dokončení velké rekonstrukce před třemi lety velkým tahákem a tak jsme jej nevynechali ani my. Aktuálně jsou na programu dvě výstavy zajímavé pro zvídavé potomky - Zázraky evoluce a Okna do pravěku. Samozřejmostí je taky návštěva kupole s krásným rozhledem, přestože cestu k ní není zas tak jednoduché najít. V době naší návštěvy probíhalo v muzeu také Czech Press Photo, což jsme na závěr už jen proletěli.

Praha

Kromě těchto tří highlightů jsme byli ještě v Muzeu Lega (o něco málo větší než to v Jeseníku) a samozřejmě viděli i nějaké staré baráky, panorámata a starý most se sochama. To už ale mladší část naší výpravy moc nebralo. Za mě osobně bych ještě vypíchnul kvalitní hotelovou snídani, to byl vždy můj hlavní bod dne.

Praha

Praha

Víkend jinak splnil účel, rádi si to zase někdy zopakujeme. Jedinou kaňkou byla jen zpáteční cesta v režii RegioJetu, kdy bylo špatně v podstatě všechno.

Mohlo by se ti taky líbit