Velký Kanár - trek z Cruz de Tejeda do Fontanales

205× přečteno

Po válení na pláži je vhodné také provětrat větrovky, takže jsme vyrazili do hor. Byl to také poslední den před odletem Libuš a ta by nám neodpustila, kdybychom někam do kopců vyrazili bez ní. Osm kilometrů dlouhou trasu ze sedla Cruz de Tejeda do Fontanales nám poradil pdf průvodce.

Panorama s Rogue Nublo (vlevo) a Rogue Bentayga (uprostřed) a městečkem Tejeda (dole)

Panorama s Rogue Nublo (vlevo v mracích) a Rogue Bentayga (uprostřed) a městečkem Tejeda (dole).

Nahoru se z Las Palmas dá dostat asi za hodinku autem nebo za necelé dvě hodiny autobusem s přestupem v San Mateo. Druhá možnost, kterou jsem zvolili, umožňuje kochačku všem zúčastněným a po cestě je opravdu na co koukat (můžete si prosvištět street view). Z cesty si odnesete dva dojmy: že byste nechtěli dělat řidiče autobusu na Gran Canarii a že lidi si staví domy na dost podivuhodných místech. Autobus byl nacpaný k prasknutí díky nějaké větší skupině finských turistů, jindy asi zas taková tlačenka nebývá.

Rogue Bentayga

Zpočátku se trochu honily mraky, Rogue Bentayga uprostřed.

Celou cestu jsme se trochu obávali počasí, protože se střídaly hutné mraky s probleskávajícím sluncem (předpověď byla jasno celý den). Na Cruz de Tejeda občas i sněží, tentokrát bylo naštěstí příjemných 13°C (jsme v 1600 m n.m.). Kousek od sedla jsme cvakli první výhledy na Rogue Nublo a Rogue Bentayga a vyrazili vzhůru.

Pár momentek s lidskými bytostmi.

Pár momentek s lidskými bytostmi.

I přes poměrně dost vzdušné výhledy je trasa vhodná i pro menší sokolíky a po cestě jim třeba můžete udělat přednášku o vegetačních pásmech (což je pro děti velmi atraktivní téma hned po pirátech, bagrech, letadlech a dalších 890 věcech). Po cestě si prohlídnete horské rozkvetlé louky, nádherné borové lesy (místní borovice maj megadlouhé jehličí), horu co vypadá jak štěrkovna (Rogue Negro) a závěr patří středoamerické džungli.

Rogue Negro

Rogue Negro.

V cílovém městečku Fontanales je dětské hřiště, tři restaurace (z toho jediná otevřená) a autobusová zastávka - tedy vše co potřebujete k životu. I cesta busem zpět do Las Palmas je perfektní vyhlídkový zážitek při kterém je potřeba se důkladně držet. Mára chce v autobusech sedět zásadně zcela vzadu, což zážitek z jízdy ještě umocňuje.

Závěr do Fontanales

Závěr do Fontanales.

Mohlo by se ti taky líbit