U Bertholda

227× přečteno

Letošní sezóna společného venčení dětí někde v přírodě začala nucenou pauzou. Nám to vzhledem k čerstvosti pana Jiřího moc nevadilo, alespoň v mezičase trochu povyrostl. Tento víkend jsme tak vlastně poprvé vyrazili s Jirkou dál než do Olomouce. Cílem výpravy byl Moravský Karlov, mimo jiné dějiště velmi úspěšného Mistrovství štafet a klubů 2017.

Namísto kopcovatého polního rallye jsme se ubytovali dole v údolí, v krásné historické chalupě pojmenované po jejím původním obyvateli. Hlavním benefitem místa se nakonec ukázal dostatek šneků na zahradě, což děti náležitě ocenily. Šneci už asi o něco méně.

U Bertholda

Hlavní kulturní vložkou byla sobotní návštěva pěchotního srubu K-S 5 U potoka, kde jsme měli domluvenou soukromou prohlídku. Bunkr je pěkně opravený, uvnitř je pak kromě jiného vybavení solidní protitankový kanón, několik dalších zbraní a dostatek munice. Děti měly pak venku k dispozici jámu na hraní, pár šneků okolo, co víc si přát. Část výpravy ještě cestou zpět na základnu prošla okolí Hedečského kláštera.

Bunkr K-S 5 U potoka

Předpověď počasí sice nevypadala příliš optimisticky, ale nakonec jsme měli jako vždy celkem kliku a slibovaný déšť se vyskytl jen v době, kdy nám to už moc nevadilo. Například v noci ze soboty na neděli.

V neděli jsme za mírného urychlení zamířili rovnou domů, abychom pro přejezd přesně vyplnili Jirkův časový slot na spánek mezi jídlem. To je také už jedna z věcí, kterou jsme delší dobu s Markem neřešili. Zbytek osazenstva mířil dobýt Suchý vrch jeho východní stěnou z Červenovodského sedla.

Kvalitnější fotky budou určitě u Kuby.

Mohlo by se ti taky líbit