Ramzovské Repete

193× přečteno

Na tradiční podzimní akci jsme zavítali opět na Ramzovou. Zatímco v roce 2012 se po chatě procházeli samí mladí perspektivní lidé, v roce 2016 už perspektiva dostala úplně jiné kontury. Rodinou pohodu umocněnou zaparkovanými kočárky, zvukem elektrického vláčku nebo dětmi s trajektorií Brownova pohybu narušil snad jen sud piva umístěný v předsíni.

Cestu na Ramzovou jsme s Jančou a Márou pojali v duchu minulé návštěvy, tedy vlakem (výjimečně bez basy piv). Po seskupení všech věcí na hromadu jsem sice nevěřil, že to poberem, ale nakonec se do batohu vešlo všechno včetně zmenšovacího prkýnka a jednoho většího plyšáka. Auta si nesl Mára sám ve svém dinobatohu. Cesta byla i přes výluku z Hanušovic v pohodě a v podobném čase jako při cestě autem jsme byli na Ramzové.

Pokud vám přijde náročné sbalit se při cestování s dětma jen do báglu, tak doporučuju sledovat blog Car-free rodiny, kde nemají problém vyrazit na týden s dvěma dětma a jedním větším batohem.

Cesta na Ramzovou

Cesta vlakem byla v pohodě, na Ramzové byl v době příjezdu ještě sníh a led.

Počasí tentokrát moc nevyšlo, takže regulérní výlet proběhl pouze jeden, a to na vyhlášený Lesní bar. I přes poměrně velké množství lidí na místě je to naprosto jedinečné místo, fakt doporučuju navštívit. Cestou zpátky od baru jsme to vzali kratší piškotzkratkou a zachránili přitom od bloudění jinou skupinku dezorientovaných turistů.

Lesní bar

Lesní bar je super místo, kde si můžete samoobslužně opíct buřta (vyzkoušeno), dát panáka nebo kremroli (také vyzkoušeno) a poté zaplatit do kasičky (asi vás to překvapí, ale také vyzkoušeno). Foto Kuba.

Večerní bojovka

Večerní bojovka pro skupinu větších dětí (1+). Foto Kuba a Ivo.

Osm minifikovaných osob (z toho tři s datem výroby 2016) ocenilo velkou zasedačku, kde se dal bez problémů přečkat i první kompletně propršený den v rámci našich společných akcí. Z hlediska prostoru nemá chata na Ramzové zatím konkurenci, takže jsme tam určitě nebyli naposledy.

Indoor aktivity

Indoor aktivity. Foto Ivo.

Valná hromada

Valná hromada na závěr, chybí jen Petr a Anička. Foto Ivo.

Podrobnější fotoromány najdete tady:

Předchozí Podzimní akce hezky pohromadě:

Mohlo by se ti taky líbit