Okurkový podzim

218× přečteno

Listopad je tradičně obdobím s mizivým množstvím venkovní aktivity a naopak více než nabitým obdobím z hlediska práce. Hodím sem pár vět a fotek ze dvou výletů, aby to podobně depresivně nevypadalo i na webu.

Paprsek v mlze

Jednu listopadovou sobotu Marek zahlásil, že by chtěl jet někam na hory. Tak jsme se druhý den ráno spakovali a zajeli konečně na Paprsek. Takhle jednoduché to bylo.

Chtěl jsem vám vyfotit novou exekutorovu Dalimilovu rozhlednu na kopci Větrov a přihodit k tomu nějakou jedovatou slinu o kýčovitém romantismu a zničeném kopci. Naštěstí nemusím. Celý den byla mlha, že by se za ni i Rákosníček nemusel stydět a rozhledna nebyla vůbec vidět.

Na Paprsku je nový personál a nová televize s aktuálním menu, jinak vše jako vždy. Jirka vydržel v židličce sedět asi půl hodiny, což je pěkný výkon, skoro jsme se i v klidu najedli.

paprsek

paprsek

Sobecký Velký Javorník

Podruhé jsme letos sobecky vyrazili na výlet, tentokrát díky Pepovi na hřebenovku Veřovických vrchů.

Kde to doprčic je?

Jedná se o nejzápadnější výběžek Beskyd mezi Valmezem, Frenštátem a Rožnovem. Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník, který o pár metrů převyšuje 900 metrů nadmořské výšky.

Dopravu zajistili Petryk společně s Českými drahami a počasí pak někdo s dobrými konexemi nahoře. Celý den bylo azurově vymeteno, panorámata na všechny strany. Jednoduše ideální pátek. Trasa měla poctivých 20 km a vedla téměř přímočaře z Hostašovic do Frenštátu.

Vtipnou tečkou byla jen odstávka proudu v celém Frenštátu. Nakonec se nám ale na druhý pokus podařila i gastro tečka na závěr, byť o něco málo skromnější.

Javorník

Javorník

Javorník

Mohlo by se ti taky líbit