Test piškotkapáckého horského

1270× přečteno

V dnešním tropickém dnu jsem provedl test tradičně nejobávanější etapy Piškot Kapu - horského orienťáku. O tom, že to letos bude opravdu horský s přívlastkem horský není pochyb, vždyť přesně polovina všech kontrol letošního Hrobu se nachází v nadmořské výšce nad 1000m. Obavy trénujících borců však nejsou na místě, trať to nebude dlouhá, letos nebudou aplikovány žádné mapové špeky a měli by ji tak zvládnout všichni zdraví jedinci.

Při testu jsem naběhal přesně 14,4km s převýšením 761m (trať má vzdušnou čarou 11,4km) za 105minut a je nutné dodat, že to nebyl vždy zcela ideální postup. Kontroly jsou na jasných objektech, takže snad i někteří nejmenovaní jedinci dorazí včas do cíle. Abych věrně simuloval závodní podmínky, tak do prudších kopců jsem chodil poctivě pěšky, na kontrolách se kochal a vyhýbal se kopřivám.

Ilustrační foto

Ilustrační foto terénu, kde se bude běhat (chodit).

Na pár místech vás budou čekat pěkné výhledy na okolní (ještě vyšší) kopce, vyzkoušíte si běhání v borůvčí výšky nad kolena a v polovině tratě bych na vás měl čekat s občerstvovačkou.

Mohlo by se ti taky líbit