Džejwok 2013

1076× přečteno

Trochu opožděně ale stále pln dojemných dojmů musím poreferovat o akci slangově nazývané džejwok (neplést s džejár nebo milwok) - Juniorském mistrovství světa v orienťáku (zkráceně JWOC). Během pořádání jsem asi na rozdíl od ostatních pořadatelů působil patrně málo stresujícím dojmem, takže raději ještě jednou upřesním, cože jsem to vlastně pořádal. Odpovědi na otázky kdo vyhrál, jak se dařilo výpravě z Hong Kongu, zda jsou všechny reprezentantky Finska blonďaté, základní otázku života vesmíru a vůbec najdete na webu www.jwoc2013.cz, takže to tady nebudu rozpitvávat.

Moje kariéra pořadatele začala loni na jaře, kdy jsem se částečně proti své vůli stal tvůrcem webu JWOC. Grafiku zpracovala Petra Vodičková (autorka loga JWOC) na základě mého náčrtku, času bylo minimum, v emailu zprávy s dotazy kdy to asi bude - ideální stav. Někdy v září se to konečně podařilo nakódovat a začalo se programovat. Přihlášky týmů, přihláškový systém na Tour, evidence pořadatelů, systém pro publikování aktualit během závodů... - tak nějak plynule až do konce letošního června, kdy závody začaly. Pak mě konečně začal veget - důležité postávání v prostoru cíle s visačkou pořadatele, popichování IT TOUR crew, sledování upocených juniorek ze všech koutů světa, zahloubaný intelektuální look u noťasu v media stanu a další pózy byly mojí nedílnou součástí během týdne pořádání.

Část bandy pořadatelů

Část ze skupiny necelých 300 pořadatelů, kteří zajišťovali servis pro 418 závodníků a trenérů z 39 zemí světa a zhruba 1000 účastníků veřejných závodů JWOC TOUR. Piškot included.

Všechny odkazy na fotky, videa a televizní záznamy jsou k dohledání na spešl stránce k tomu určené. Pro nepolíbené zájemce o problematiku lesního běhání doporučuji televizní záznamy dostupné na webu ČT: záznam závodu na krátké trati a závod štafet, případně upřesnění samotného pojmu orientační běh.

Foto ze závodu na krátké trati

Foto ze závodu na krátké trati - jedna z mála fotografií, kde jsem zachycen při práci. Pozorně sleduju dění na velkoplošné obrazovce, Míra baští.

Mohlo by se ti taky líbit