Kap pana Boba

337× přečteno

Už pátý ročník orientačně-společenských závodů proběhl o minulém víkendu na chatě. Boban s Mírou nám naservírovali tradičně pestré menu v disciplínách vzdáleně připomínajících orientační běh.

Konkurence byla letos víc než poctivá - celkově 27 startujících je téměř dvojnásobný počet oproti předchozím ročníkům. Já jsem nasadil svoji osvědčenou taktiku - být dobře odpočatý a hlavně nebýt přetrénovaný. To mi vyšlo dokonale.

Nočník

První etapa na černobílém hadovi byla jasnou volbou pro znalce terénu. Pro zbytek startovního pole to bylo dost těžké. Trochu jsme to pročesali na dvojce a pak v bažinách, jinak to byl povedený závod. Zpestřením byl průběh areálem Nova Cupu v Marokánce během jejich nočního závodu.

Mapa první a druhé etapy

Mapa první a druhé etapy.

Kolo a pivo

V sobotu jsme vyvětrali bicykly a podívali se na nějaké podivné fekální kopce severně od Orlice. Nepovinně povinné občerstvení bylo naštěstí jen jedno, i když při letošním vedru jich mohlo být i víc. Párkrát jsem trochu šolíchal dohledávku, ale nakonec to bylo vcelku čisté. Jako závodní stroj jsem zvolil gravela a na asfaltových přejezdech a lesních šotolinkách to byl rozhodně urychlovák.

Sobotní odpoledne patří pivnímu orienťáku, který se mi poslední dobou daří. Tentokrát se jednalo o tříkolový trail-o fotoorienťák a bylo to opravdu moc pěkné. Opět se hodila znalost terénu.

pivní

Rubikon

V neděli na nás čekala fakt lahůdka. Sport, který jsem chtěl vždycky vyzkoušet.

Radiový orientační běh. Zjednodušeně řečeno se podle intenzity pípání kontroly (v sluchátkách) snažíte odhadnout směr a vzdálenost kontroly. Samotná kontrola je umístěna jen tak v lese, není na žádném objektu jako při klasickém orienťáku. Antény jsme teda měli o něco kratší než borci v klipu.

Ze začátku to vypadalo na velký špatný, moc jsem nechápal jak na to. Kontroly pípaly téměř ze stejného směru. Naštěstí se to během závodu srovnalo a podařilo se mi najít všech pět kontrol. Dvakrát jsem si musel počkat pět minut, než se hledaná kontrola zase ozve.

rob

Celkový účet byl nakonec druhé místo za vítězným Zdeňkem. Kompletní výsledky jsou pana Boba, stejně tak více fotek na rajčeti. Bylo to fakt super, musím smeknout před pořadatelským duem Bobo-Mírou.

grůpnfoto

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit