Bilance 21

309× přečteno

Nejmladší člen domácnosti se začal pohybovat po svých končetinách. Bohužel i v noci. Pohyboval jsem se na běžkách, až se mě rozpadly boty. Pod vlivem knižního vánočního dárku jsme překopali naši zahradu. Dvakrát jsme se sobecky vyvětrali a stejně tak jsme dvakrát s sebou vzali malý sokolíky. Marek si dal šňůru tří táborů v řadě. Přešli jsme opět Jeseníky a jezdili na kole v Jizerkách i České Kanadě. Koncem roku jsme doma chystali akci kulový blesk. Celý rok jsme zvládli být negativní, což je pozitivní. Během roku jsem i pracoval.

2021

Letos žádné hluboké myšlenky, vezmeme to hezky stručně.

Co se povedlo

Snažil jsem se častěji předávat svoje moudra dál. Podařilo se mi pro kolegy ve firmě* rozjet sérii setkání věnovaných CSS. Také jsem se podílel na dvou interních UX/UI meetupech. Pětkrát jsem učil děvčata tvořit webové stránky pro Czechitas. Jednou jsem vedl dvoudenní školení současného frontendu. Koncem roku jsem se stal hostem IT podcastu Pod Vocasem, přestože podcasty téměř neposlouchám.

Kromě této evangelizační činnosti jsem samozřejmě pracoval na svých stálých projektech. Na Bunte se nám povedl velký redesign webu po stránce vizuální i technické. Design sprinty jsou pro mě vždy ponorem do nějaké zajímavé problematiky. Letos jsme jeden věnovali dokladování původu potravin na příkladu trasování všech surovin obsažených v konkrétní lahvi cideru. V rámci interních projektů jsem měl možnost krátce přičichnout k Machine learningu i Augument reality.

*Firma

Jak už je znát mezi řádky, necítím se být poslední roky už moc jako freelancer, ale jako součást firmy CN Group. O prázdninách roku 2016 jsem byl draftován, abych pomohl "na dva až tři týdny" s kódování webu Bunte.de. Ze tří týdnů je to víc než pět let, během kterých jsem měl možnost pracovat na více než dvou desítkách zajímavých projektů. Poslední dva roky se soustředím už jen na práci v rámci firmy a jinou práci beru jen zcela výjimečně. Nicméně si stále držím volný jeden den v týdnu na případné zajímavé projekty nebo školení.

Mimopracovně bych se pochválil za nájezd kilometrů na kole, což logicky snížilo kilometry naběhané. Dvakrát se nám podařilo taky sobecky vyrazit na vzduch.

Povedlo se nám vyrazit na dovolenou, aniž by nám ji někdo zrušil.

Celý rok jsme zvládli bez návštěv dětských pohotovostí. Dokonce i globální virus se nám zatím vyhýbal.

Doma se podařilo částečně překopat zahradu dle vlivu knižního vánočního dárku a konečně máme před domem i plot. Uvnitř jsme trochu víc zabydleli obývací pokoj a těsně před koncem roku tam umístili akvárium. Dokončila se také půda, kam můžeme odkládat spoustu věcí, které za pár let vyhodíme.

sobecky

Co se nepovedlo

Opět jsem bojoval se soustředěním na práci. Problém není zas až tak ve společné domácnosti s panem Jiřím, ale spíše rozbití dne různými meetingy. Těžko se pak hledá prostor pro soustředěnou práci.

Nestihl jsem rozjet plánovaný blog věnovaný CSS, přestože texty už mám dlouho nachystané.

Z dalších nesplněných úkolů mi zůstalo přespání někde pod širákem a vzít kluky na dobrodružnou výpravu do Jeseníků. Cestování celkově bylo loni stále slabší, ale letos už to určitě vyjde. V plánu je po letech zase výjezd na Sever.

Jizerky

Jen čtrnáct přečtených knížek je druhý nejslabší počet hned po loňském roce. Snadno se tak nabízí, kdo za to může. Protože se dotyčný ve svých dvou letech ještě nemůže na internetu bránit, tak to na Jirku svádět nebudu. K přečtení bych doporučil tuto pestrou trojici:

2022

Konečně doklepnout blog a pročistit zastaralé texty na LinkedIn a NaVolnéNoze.

Dokončit domácí akci Kulový blesk přesunem Jirky, Marka a pracovny na nové souřadnice.

Víc cestovat s klukama a Jančou nejen po domácí hroudě.

Pustit se do něčeho úplně nového, o čem zatím netuším, že se do toho pustím :)

Minulost

20112013201420152016,
2017201820192020

Mohlo by se ti taky líbit