Velký Kanár - Teror!

135× přečteno

Na Gran Canarii je spousta historických měst, ale jen jedno má tak atraktivní název, že se tam musíte vypravit - Teror! Z Las Palmas tam jezdí přímý autobus a za necelou hodinu jízdy po klikatých silničkách jste na místě. Teror patří mezi nejstarší města na ostrově, založen byl už v roce 1481 a hlavní atrakcí je malé historické centrum obklopující baziliku Virgen del Pino.

Teror

Autobusáky tu maj celkem pěkný, město obsahuje jen tři ulice, ale taky pěkný.

Okolo náměstí je každý víkend trh, na kterém se prodávají vyhlášené cukrovinky, paštiky nebo sýry (i pár zaručeně značkových kabelek nebo blikajících plyšáků se najde). Plánovaný výlet na kopec nad městem skončil na dětském hřišti kousek od náměstí, na druhou stranu tu všude mají dětská hřiště fakt dobře vybavená (nám z vesnice stačí málo).

Hřiště a kostel v Teroru

Hřiště a kostel v Teroru - obojí dobrý.

Po obědě v restošce na náměstí (doporučujem - perfektní obsluha, výborné maso) jsme si udělali ještě kolečko po městečku, nakoupili místní cukrovinky a následně zamířili autobusem do města Arucas.

Parčík

Parčík - stále Teror.

Do města Arucas se jezdí především kvůli monumentální katedrále San Juan Bautista, která je díky své tmavé barvě a výšce dobře viditelná mezi okolními bílými domy už z velké dálky. V Arucas je kromě vyhlášené palírny rumu také menší historické jádro s klikatými uličkami a jeden pěkný park s dětským hřištěm uvnitř.

A tohle už je Arucas.

A tohle už je Arucas.

Mohlo by se ti taky líbit