Velký Kanár v únoru

215× přečteno

Po loňském výletu na jih Španělska jsme letos zamířili ještě více na jih Španělska, na Kanárské ostrovy, konkrétně do hlavního města Las Palmas de Gran Canaria. Na zimu se tam slétává stěhovavé ptactvo dnešních dnů - digitální nomádi, takže únor jsme vyhodnotili jako ideální období pro jejich pozorování. Zatím jsme neměli moc štěstí a kromě jednoho ukázkového hipstera jsme žádného nomáda nezahlédli. První polovinu pobytu tu s námi bivakují Libuška s Aničkou, i přes solidní online i offline propagaci se nikdo jiný nepřihlásil.

Las Centeras

Pláž Las Centeras, občas to je i na koupačku, na fotce varianta bez koupačky.

Pro cestu na jih jsme jako obyvatelé východu zvolili odlet z Krakova, kde jsme vzhledem k brzkému startu radši přespali. Samotný pětihodinový let byl v pohodě, asi třetinu cestujících tvořili rodiny s dětmi, evidentně tradiční rodinná destinace.

Byt jsme zabookovali pomocí Airbnb (kliknutím na odkaz dostaneš slevu 725 Kč na ubytování a já dostanu taky pár chechtáků na další cesty) přímo v centru, pár metrů od vyhlášené pláže Las Centeras a v podstatě přes ulici od přístavní tržnice (Mercado del Puerto), kde je kromě jiného několik malých stánků s výbornýma tapas delikatesama. Na dostřel je také park Santa Catalina (velké dětské hřiště, centrum únorového karnevalu a přímé spojení na letiště) a na druhou stranu lze dojít k přírodnímu parku El Confital, kde jsou krutohustopřísné vlny a také stezky na běhání.

Las Palmas

Na tradiční otázku "A jak tam vlastně v únoru je a dá se tam koupat?" odpovím rovnou - je tu kolem dvaceti stupňů, většinou polojasno s příjemným větříkem, moře má taky kolem dvaceti. Když zasvítí a nefouká, tak je teplo dost (na můj vkus), když je stín, tak je to na mikinu. Lidi se tady vcelku koupou, ale na plážích není žádná velká tlačenka.

Cesta na El Confital

Cesta na El Confital.

Na hřišti a sběr šutrů

Na hřišti v káře a sběr šutrů.

Moje běžecká lokalita

Běžecké terény na severu ostrova.

Mohlo by se ti taky líbit