Velký Kanár - maso v Maspalomas

187× přečteno

Pokud je náhodou na severu ostrova šeredně, nebo jste osamělí a toužíte po kontaktu s početným davem, pak je výlet na jih do Maspalomas jasná volba. Jako čekal jsem hotelové letovisko, ale realita i tak dost předčila očekávání. Věkový průměr 65+, pochybné restaurace na každém kroku, kýčovité obchody, uličky se stánky jak někde v příhraničí severních Čech.

Pláž

Na druhou stranu tu máte extra dlouhou pláž (byť po ní korzují doslova davy lidí v obou směrech) a ty písečné duny, co se cpou všude na fotky (nebudeme výjimkou). A k tomu také téměř jistota slunečného počasí s teplotami o 2-3°C vyššími než o 40km severněji. Aby nebyla mýlka - výlet to byl moc příjemnej, prohřáli jsme si všechny kosti, pokožka v místech s menší vrstvou opalovacího krému chytla hezkou turistickou červenou barvu a dali jsme si dobrý oběd v restauraci, kde měli i dětský koutek.

Bylo to i na koupačku

Připravte se také na to, že pláže mezi Playa del Inglés a Faro de Maspalomas jsou nudistické, s výjimkou jedné, která je zároveň i gay pláž. Věkový průměr nudistů bohužel kopíruje věkovou strukturu většiny návštěvníků Maspalomas (viz. výše).

Cesta z Las Palmas je jinak bezproblémová, přímý bus ze stanice Santa Catalina jezdí každých 20 minut, cesta trvá hodinu. Místní autobusáci nemají problém jezdit v nejrychlejších pruzích a ani zatáčky je nijak neznérvózňují, takže je dobré se občas držet.

Duny

Mohlo by se ti taky líbit