Repete na jihu s El Niñem - vlakem do Rondy

667× přečteno

Protože se na jihu doslova a do písmene flákáme, tak jsme podnikli alespoň jeden výlet. V pondělí jsme zajeli vlakem do městečka Ronda, které vám doporučí TripAdvisor jako hlavní hajlajt provincie Malaga. Lupeny jsme koupili přes net, vytiskli v místním copicentru (maj čupr logo) a v pondělí dopoledne nakráčeli na místní hlavní stanici.

Most přes minulost

Most přes minulost - Puento Nuevo

Výhoda couráku do Rondy (rychlostně a komfortem něco jako Pendolino) od svižných vlaků (AVE, Avant) je, že trať vede z Malagy většinou nad zemí, nikoliv jen tunely (jak jsme si vyzkoušeli před lety cestou do Cordóby). Během dvou hodin cesty je na co koukat: po prašných kaktusech v okolí Malagy se projíždí skalním městem El Chorro (místní lezecká mekka) a závěrečná hodinka pak vede příjemnou krajinou (vápencové skalky, olivovníky, sady).

Park

Park.

Do Rondy jsme dorazili v pravé poledne a jako první cíl si stanovili uloupit nějaký oběd. To je ve Španělsku trochu problém, protože hodně restaurací otvírá až po 13h, případně nenabízí do té doby denní menu. V turistických destinacích to naštěstí zas tak moc neplatí (resp. existují výjimky), takže jsme byli úspěšní.

Vyhlídka, při pohledu odjinud poměrně vzdušná.

Vyhlídka, při pohledu odjinud poměrně vzdušná.

Mladého sokolíka jsme po obědě nechali trochu vyvětrat v parku, pak jsme ho šoupli do manducy na odpolední spánek a šli si projít město. Odhadovaná koncentrace 5,3 jap/m2 (Japonců na metr čtverečný) naznačuje, že je Ronda opravdu hodně turisticky zajímavé místo (pro srovnání Malaga 3,2 jap/m2, Olomouc 0,1 jap/m2, Praha 6,1 jap/m2 a nakonec Tokio neuvěřitelných 36,7 jap/m2).

Most a baráky.

Most a baráky.

Hlavní atrakcí je vysoký skalní útes, na kterém je město zčásti vystavěno a hluboká rokle místního potůčku, která město rozděluje a nad kterou se tyčí velký most, který si všichni musí vyfotit (ideálně selfie varianta, aby byl vidět co nejméně). Jinak je tam dost příjemných zákoutí, parků a občerstvoven, takže každý si tam může najít to svoje. Márovi se například nejvíc líbil červený jeřáb spravující střechu.

Červený jeřáb v pravé části

Červený jeřáb v pravé části.

Mohlo by se ti taky líbit