Chlapácká akce v Javorníkách

180× přečteno

Po krátkém chlapském tréninku na jednu noc pod stanem jsme se společně s dalšími otci minulý víkend odvážili opět odtrhnout potomky od mateřského prsu a vyrazit z nich udělat chlapáky někam do divočiny. Drsný pohraniční kraj Javorníků obývaný obávanými Valachy byl pro to jako stvořený a bydlení v roubence (byť falešné) tomu dodávalo patřičnou jiskru.

Otcové a potomci

Otcové a potomci, pro zmatení babiček nesedí děti u svých otců.

Setkání všech otců před chalupou ve Velkých Karlovicích bylo načasováno téměř na minutu přesně, je poznat, že disciplína a pevný řád byly silnou stránkou našeho výletu. Po ubytování a krátkém osobním volnu proběhl úvodní nástup s předáním malého dortu vojínu Markovi k jeho narozeninám. Následně si všechny děti chvilku potichu hrály, poté se samy navačeřely, přečetly si pohádku na dobrou noc, vyčistily zuby, převlékly do pyžam a úderem večerky šly spát. Žádná anarchie jako doma.

Večerní program byl pestrý

Večerní program byl pestrý, zahrnoval degustaci dortu nebo sledování naučných filmů na ČT2.

Sobota

Druhý den byl sice budíček nastaven na půl osmou, ale některé děti se tak těšily na sobotní program, že nemohly dospat (to se výjimečně Máry netýkalo). Po rozcvičce, snídani a osobní hygieně byl krátký rozchod na hraní, během kterého jsme s ostatními otci sbalili jídlo na dva dny, mačky a cepín. Poté jsme již komplet vyrazili dobýt štít Adamík, přísně se tyčící nad naší chalupou. Zvolili jsme výstup od jihozápadu, který v podzimních měsících nebývá tak často ohrožen lavinami. Pod nástup to byl jen obyčejný choďák, ale hned úvodní délka prověřila kvalitu všech zúčastněných. Nalezený sáček bonbonů všem dodal odvahu a celkem bez problémů jsme se dostali až na římsu v přibližně polovině výstupu. Zde jsme vzhledem k časovým možnostem nakonec původní plán přehodnotili a vydali se odvážně mimo mapu po sestupové cestě zpět. Celou cestu jsme s dětmi pozorovali místní divoké zvířectvo, které se spokojeně páslo na strmých svazích okolních hor. Dokonce jsme zahlédli a vyfotografovali i několik domorodců, bohužel korálky jsme zapomněli doma, takže k bližšímu kontaktu nedošlo.

Vyrážíme na výlet

Vyrážíme na výlet.

Po nezbytném obědě a následném odpočinku jsme odpolední program situovali na pozemcích chaty, s výjimkou krátké exkurze v místním dřevozpracujícím družstvu. Děti se navzájem trénovaly v různých praktických dovednostech, jako je pomoc při dopravní nehodě nákladních automobilů či únik před policejní kontrolou.

Večer si děti opět chvilku tiše hrály nebo četly a po večerníčku šly spát.

Neděle

Poslední den pobytu jsme opět vyhradili dostatek času pro různé praktické hry jako je stopování medvěda, fotbal, minigolf, skok do výšky či srážka tatrovek. Po obědě a záverečném nástupu jsme se rozjeli do svých domovů. Další fotky z výletu naleznete tady. Měli jsme se dobře, počasí bylo dobré, vařili jsme si dobře.

Přátelství

Na výletě vznikla nová přátelství. Pomáhali jsme si navzájem. Byli jsme jako jedna rodina.


Mohlo by se ti taky líbit