Třesky plesky z nasolený tresky

112× přečteno

Zdar suchozemský houžvičky! Tady Pyrátskej Kapytán! Jsem zas heknul tomu starýmu Pyškotovy jeho blogísek, he he! Teda mně jako moc do smíchu nejni, protože mě ty drzí pulci zas vyfoukli můj přísně střeženej poklad. Abejch řekl praudu, tak mě ouplně nakrkli!

Minulej pátek se tam u lesa v Bjelči zase začali scházet jak halibuti na pivo. Začali tam obydlovat tu louku u lesa a stavět si ty svoje legrační chýše ze starejch plachet. Ďáli u toho virvál jak když starýmu vorvaňovi zaskočí tučňák v krku. Ňekterí z těch malejch sem už párkrát vyděl, před lety mě uloupili můj poctivě ukradnutej poklad a pak dokonce ještě jeden! Cháska jedna, tfujtajxl. Už teda byly nějaký větší než minule a dokonce tam dotáhli i nějaký další pulce. Tábor jim letos hlídaly tři chlupatý vobludy, jakoby něco tušili holenkové.

Chata

V sobotu ráno si spokojeně snídám žraločí ploutev s medem, zapíjím to oblíbeným kapučýnem z chobotnicovýho mlýka a řejkám si, jakej to bude hezkej den. A sotva požvejkám první sousto, už musím poslouchat ten jejich otravnej křyk. Mořskej vlk aby to spral! A že prej pojedou na nějakým škuneru, a jestli bude zas nějakej poklad a tak dál. To mě ouplně rozčýlylo! Já jim dám poklad! To ještě uviděj, pulci jedni!

Tajně jsem se jim tam vloupal a chtěl jim vypustit ty jejich nafukovací bárky. Stihl jsem navrtat jen jednu sedačku a už mě na zadku vysela jedna z těch chlupatejch potvor. Na tyhle bestie, co maj tesáky jak muréna po návratu od zubaře, jsem ouplně zapomněl. Hákem jsem ho za obojek odebral jak lodním jeřábem a radši zmizel. Musel jsem na to jináč.

Chata

Vyrazil jsem podél tý jejich řeky a shodil do vody pár starejch stromů. Pak jsem ještě domluvil s panem Ovádem, ať je s kamarádama trochu pokoušou. He he, ti se z řeky už nevrátěj a já budu mít konečně zas pirátskej klyd.

Skoro se mi to až nechce psát, ale zas mě ti hejhuláci převezly. Odpoledne už byli zpátky a lebedili si, jak se to prej hezky jelo. Že prej vody bylo dost, všechny stromi vobjeli, skočili prej i nějakej vodopád a na pana Ováda že stačil nějakej repetent nebo co. Ještě to oslavili v pirátský krčmě v Krňovicích, kam chodím pravidelně na pívo. To si ze mě Uslintanej Jack a Smradlavej Morgan budou dělat srandu ještě rok.

Chata

U všech dravejch žížal, jim půjdu áspoň uloupit dříví, ať večer chrápou a nehulákaj u vohně. Vloupal jsem se do tý jejich nový kůlničky na dříví a koukám, že mě někdo předběh. Tam skoro žádný dříví nebylo! Najednou cejtim, že mi něco drží moji nohu! Na mý dřevěný noze mě vysí nějaký mimino, hledí na mě jak krab do škeble a šišlá, že jsem jeho dědeček. Zařval jsem jak kdybych potkal čerta, nohu nechal v náručí toho malýho ďábla a utíkal pryč, co mi jedna noha stačila. Naštěstí mám doma několik rezervních haksen. Ještě jsem pak zdálky slišel něco jako "to je hezký polínko" a "dáme to na oheň".

Abych se uklidnil, tak jsem si chtěl prohlídnout obálku s cestou k pokladu. Ještě že ten je určitě v bezpečí schovanej. Uáááá! Obálka fuč, že vona mě vypadla v tom dřevníku jak mě ten mimoň tahal za nohu! A už vidím ty podměrečný grundle jak mašírujou někam s lopatama přes louku a za chvíli se vracej celý veselý zpátky.

Chata

Chata

Hrom do mraženejch platejzů, voni si tu halekaj na lesy, spálej moji dřevěnou nohu a ještě vyfouknou už třetí poklad? To né, to by jako vůbec nešlo teda. Za rok ta suchozemská pakáž uvyďi zač je v mořy perník! Jim nachystám takový přivýtání, že jim budou plýnky malý!

Mohlo by se ti taky líbit