Piráti z Bělče nad Orlicí

285× přečteno

U všech mořských žížal, co se to vlastně o vejkendu potulovalo za sebranku u tý dřevěný chajdy za Hradcem? Sotva si to vyndalo dudlýk z huby, spočítat plachty to ještě neumí, vopravdickího žraloka to ještě nepotkalo, ale drze my vyfouklo můj důkladně ukrytej poklad. Prach a broky, himbajs šůviks, platejz na ně!

Už v pátek se to tam na krajy lesa začalo množit malejma pulcema v pirátský výstrojy. Postavili si tam svoje chajdi z plachtoví, kopaly si s nafouklím mořským ježkem a večer si vopejkali porcovanýho úhoře. Byli asi vodněkud vod Černýho moře, protože místo dýl říkali pozdějc a celkově mluvyli jak když mě zaskočí kost z tresky.

cháska

Taková podměrečná cháska! Jsem tam uloupil těm jejich votrockejm strejcům foťáky (jeden votrok a druhej votrok), tak jsem si je vifoťyl!

Večer jsem si pak vičistyl zuby rumem a šel si lehnout do lesa, ať mám vod těch plavčíků klyd. Když tu najednou světýlka a už se hnali do lesa. Všude křiku jak když chobotnice ucpe lodní záchod, zapálený louče všude vokolo a už jsou najednou u mě a chtějí vjedět něco vo pokladu. No u všech mořských potvor, jak se tohle dozvěděli? Chvylku jsem mumal něco o vzkazech v láhvi a podobní báchorky z pohádek, pletl jsem šestý přes vosmý, však jsem měl taky už dost napito. Nakonec jsem jim pohrozil, že si sundám svoje škorně, to je vylekalo a vráťyli se do tábora.

cháska

Takhle mě tam vzbudily plantážníci.

Druhej den se větší plavčíci spakovaly a virazili brázdit hladký vlny řeky Vorlice v takovejch legračních skládacích škunerech. Jsem tajně vyrazili za nimi a řeknu vám, z nich vyrostou dobří piráti. Takový malé žížaláci a už měli na každý loďy votroky, kteří museli pádlovat. Cestou pozorovaly beze strachu pirátský základy podél břehu a jednou se i vykoupali u jedný mělčiny.

plantážnící

Pulci i s votrokama.

na loďy

A najednou koukám, co to tam tahaj z vody. A vona to byla moje lahev vod rumu a v ní mapa k mýmu pokladu. No to mi hoďte rejnoka na záda, jak se to tam vzalo? Že já předevčírem zas vypil toho rumu moc a lahev vomylem zahoďyl! A ti pulci nelenili a pádlovali si to plnou parou zpátky k táboru.

mapa k pokladu

Mapa k pokladu. U všech úhořů to mě nakrkli!

K večeru sebrali lopaty a krumpáče, překonali můj důmyslnej zabezečočívací sistém z drátů napájenej elektráckým úhořem, nelekli se pohozenejch kostí minulejch hledačů a vypleňyli moji skrejš s lupem. Mořskej čert aby to spral! Večer to pak zase slavili u vohně a pořád měli někoho na hlídce, takže jim to nešlo uloupit zpátky.

piráťy jdou loupit

Piráťy jdou loupit.

V neděli se už pak začali pakovat do těch svejch kocábek s kolama, zajeli si umejt svoje smradlavý haxny do řeky a celej vejkend zakončili v pirátský krčmě u Hušků. Doufám, že je tam zas tak rok neuviďym, taková chátra drzá! Tfujtajxl to mňe to rozčýlilo.

Mohlo by se ti taky líbit