Nejdelší trať letošního Piškot Kapu otestována

1309× přečteno

Informaticky kulatý 16. ročník Piškot Kapu se už přibližuje mílovými kroky a bylo tak záhodno, abych se trochu opřel do jeho přípravy. Nové prostory v okolí Javoříčka jsou z větší části orientačními běžci nedotčeny, takže na nějaké mapové mashupy můžeme rovnou zapomenout. Ale i přes tuto drobnou překážku se snad podařilo připravit program, který bude podobně atraktivní jako v předchozích letech.

V sobotu jsme vyrazili otestovat tratě na sobotní klasiku (kdy jindy testovat sobotní závod, než v sobotu - podmínky musí být srovnatelné). Nebude se sice jednat o drsný závod na 4 hodiny jako v některých předchozích ročnících, ale parametry 10,5km, 650m převýšení a 8 kontrol taky nejsou k zahození (můj směrný sobotní čas byl kolem 90minut i s nějakým tím chozením do kopce). Pro děvčata a veterány budou připraveny i kratší tratě (7 a 5km, převýšení 450m). Dojmy z lesa jsou následující - místy pěkná mapařinka, na pár místech trochu kopřiv, pár brutál kopců, vápencové skalky, několik nádherných výhledů na Bouzov a moc pěkný finiš do kopce po rozpálené silnici (ten jsem naštěstí nemusel absolvovat, parkovali jsme dole). V den závodu se přes Javoříčko pojede tradiční bikový "maraton" Bobr Bike, takže pozor na srážku bikera s lampiónem.

Cestou domů jsme se také zastavili v pravděpodobném prostoru závěrečné etapy. Jak to říct diplomaticky a nevystrašit vás před zaplacením startovného - je to tam trochu zarostlejší, než jsem čekal. Každopádně prostor je to (v zimě) moc pěkný a účastníci Piškot Kapu přece nejsou žádní měkejši, takže se toho bát nebudem. Samotné tratě tam budu muset ještě otestovat a samozřejmě se vás budu snažit ušetřit toho největšího humáče (protože to budu muset sám roznášet).

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit