Tratě na Piškot Kap připraveny

1516× přečteno

Včerejší deštivou sobotu jsem téměř celou věnoval probíhání tratí Piškot Kapu, testování vybraných prostor a roznosu prvních lampionů. Začal jsem v místě první etapy, kde bylo mým úkolem projít místa kontrol a překontrolovat, zda šest let stará mapa sedí. Hlavní roli v úvodním dějství budou hrát cesty, takže jsem se zaměřil především na ně a místy jsem si připadal jak ve špatném hororu. V lese, ve kterém vy budete běhat v noci, totiž cesty nenávratně mizí během pár let. Jestli je tam požírá nějaká příšera, nebo místní fekální podrost netuším, ale v noci bych to zjišťovat nechtěl. Každopádně už nejsem ten škodolibej Piškot z prvních ročníků Piškot Kapu, takže jsem tratě poměrně výrazně upravil a do fekálu se tak dostanou pouze ti, kdo zvolí špatný směr (což budete na speciálně připravené mapě možná všichni).

Druhým bodem sobotní mise byl test kontrol pro nedělní závěrečnou etapu. Použitá mapa je již novějšího data, takže problémy s mizejícími objekty naštěstí nebyly tak horké. Podrost, který se mi před dvěma týdny zdál nepříjemný, se mi po předchozím proběhnutí v terénu nočního, zdál už bezvýznamný. Těšit se můžete každopádně na tři pěkné okruhy s jemnou mapařinkou v Piškotkapovsky netradičním terénu. Nalezení některých správných objektů z mapy v terénu mi trvalo i 15minut, uvidíme jak rychle budete hledat lampionky vy.

Po těchto dvou kontrolních misích, trvajících dohromady téměř čtyři hodiny, následovalo příjemné proběhnutí s roznosem většiny kontrol pro sobotní HROB (ten jsem testoval v minulém článku). Všechny kontroly HROBU mají shodný popis, takže si je do popisovníčku můžete připravit již doma - je to kopec nahoře. Některé z nich se dají ještě upřesnit jako kamenitá světlinka, posed, skála 4m severní pata nebo kupa s výhledem na Bouzov.

Na webu Piškot Kapu se co nevidět objeví poslední bulletin, kde se všichni přihlášení dozví další detaily. Celkem je přihlášeno zhruba 18 běžců a běžkyň, předpoveď počasí opět slibuje příjemný zážitek. Jediné, co zatím nebylo možné otestovat, je trať pivního sprintu, takže si jdu dát kontrolního exáče, ať mám alespoň část hotovou.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit