Bobr Bike - MTB maraton přes hanácké singletracky

1223× přečteno

Nejlepším tréninkem je závod, takže místo nějaké vyjížďky tréninkovým tempem, jsem v sobotu v pravé poledne postával litovelském pivovaru. Nebyl jsem tam na nějakém pivním přeboru, ale na startu pohodového bajkového maratonu Bobr Bike pořádaného stejným týmem jako populární podzimní Bobr Cup. A nebyl jsem tam tak úplně sám, neboť v seznamu více než 300 přihlášených závodníků byla premiérově i jedna dívčina s divným psem na modrožlutém dresu.

Pekelně rychlá trať měří 50km (převýšení 800m) a vede několika oklikami na Bouzov a zpět. Letošní vítěz Vokrouhlík (hradečák Jan Hruška až druhý) ji zajel za 95minut, průměr na kilometr si spočítejte sami. Já jsem se bohužel na startu neprotlačil moc dopředu, takže jsem v úvodním stoupání na Rampach měl sto chutí všechny poslat někam. Všichni tam šudlali ty nejmenší převodníky a nebylo kde je předjet. Na druhou stranu jsem celou dobu jen předjížděl, což není zas tak špatný pocit. Ve sjezdech jsem, já rozvážný třicetiletý kmet, pořád někoho dojížděl, což taky svědčí o kvalitě soupeřů. Oproti roku 2007, kdy mi došlo už před Bouzovem, jsem letos měl sil dost a ve stoupání na Kadeřín jsem tak mohl zaříznout deset soupeřů jednou ranou. Do cíle jsem dojížděl osamocen, což mi naprosto vyhovovalo, jen v cílové rovince se mě pokoušela jedna dvojice zaříznout, ale už to naštěstí nestihla. Z prašného zážitku bylo 82. místo a na minutu stejný čas jako předloni (2:07).

Druhé želízko v ohni vystartovalo raději v zadní části startovního pole, kde se také úspěšně celý závod drželo. Při své premiéře zajela Janča pěkný čas - přesně 3 hodiny a nechala za sebou více než dvě desítky soupeřů a soupeřek (249. místo).

Po startu maratonu začal v pivovaru kulturně-pivní festival Litovelský otvírák (česky: Litovelskej Votvírák), který pokračoval až do noci. Po relaxaci v bazénu jsme vyrazili navečer do Litovle pěšky, abychom akorát stihli asi hlavní hvězdy Support Lesbiens. Po nich následoval pravé hanácké bigbit z Mezec - Stracené Ráj. Lidí tam bylo jak na Václaváku, nebo spíš ještě o něco víc (téměř 10 000 návštěvníků, 60 píp). Vitamíny jsme doplnili výtečnou sváteční litovelskou 13°. Další kapelu, Clou, jsme už poslouchali z peřin.Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit